Pankrotimenetluse algatamine ei takistada AS Werol Tehased igapäevast majandustegevust

Vandeadvokaat Olev Kuklase, millest alustasite teisipäeval oma tööd aktsiaseltsis Werol Tehased pankrotihaldurina?

Alustasin tavalistest ülesannetest, mis on määratletud pankrotiseadusega. Ettevõtte majanduslikust olukorrast on vaja saada täielik ülevaade ja see on põhjalik protsess.

Kas aktsiaseltsil Werol Tehased on praegu õigus rapsi kokku osta ja põllumeestele selle eest maksta?

Tehas jätkab oma igapäevatööd kõikides valdkondades. Arveid saab tänases olukorras tasuda kooskõlastatult pankrotihalduriga. Arvete maksmine rapsi turustaja vaatevinklist jääb tavapäraseks.

Kui aga mõned rapsikasvatajad peaksid algatatud pankrotimenetlust arvestades taotlema rapsi eest ettemaksu, kuidas peaks siis AS Werol Tehased reageerima ?

Tunnistan, et sellisele taotlusele järgneb väga põhjalik kontroll. Ennekõike huvitub firma koostööst rapsikasvatajatega, kes rapsi reaalselt kohale toovad.

Kuuldavasti olete tegutsenud pankrotihaldurina ka mõnes teises Jõgevamaa ettevõttes. Kas meenub mõni lahendus või väljapääs, mis võiks sobida ka Werolile?

Olin pankrotihalduriks Pala vallas asuvas kalatööstuses, mis omab tegevuseks ka eurolitsentsi ja paikneb kaasaegsel tootmispinnal. Olukord lõppes sellega, et saavutati kompromiss võlausaldajatega, teatud osas võlgnevusi kustutati ja pankrotimetetlus lõpetati. Firma jätkas tööd ja töötab minu teada tänaseni.

Millisele tulevikule võiksid aga loota AS Werol Tehased tänased töötajad?

AS Werol Tehased annab tööd paljudele inimestele. Usun, et vaatamata sellele, milline on lõpplahendus, töötajate käekäik ei muutu. Pean Werol Tehaseid toimivaks ja perspektiivseks ettevõtteks.

AS Werol Tehased juhatuse liige Robert Närska, millest on teie arvates tingitud pankrotimenetluse algatamine ettevõtte suhtes?

Leian, et põhjuseks pole mitte vajakajäämised ettevõtte töös, vaid eelmise juhatuse esimehe Erki Aaviku poolt aktsiaseltsiga Biodiisel sõlmitud leping, mille sisu julgen hinnata kuritegelikuks. Ettevõttele osutus see leping äärmiselt kahjulikuks, mistõttu AS Werol Tehased püüdis lepingut lõpetada. Meie üllatuseks asus kohus aktsiaseltsi Biodiisel poolele ja algatas pankrotimenetluse.

Kas vastab tõele, et Werol kavatseb omakorda esitada advokaadibüroo kaudu kohtusse hagi kurikuulsa lepingu ebaseaduslikuks tunnistamiseks</B>?

Esmaspäevasel tehase nõukogu erakorralisel koosolekul arutasime kõiki võimalikke tegevusi tänases situatsioonis. Arutlusel oli ka hagi esitamine firmale kahjuliku lepingu suhtes. Ettevõtte juhtkond kaalub koos juristidega seda võimalust.

Milline oleks Teie sõnum aga põllumeestele-rapsikasvatajatele?

Põllumeestel ei maksa uskuda kuulujutte ja nad võivad julgesti rapsi meile turustada. Raha maksame, nagu ikka, kümne päeva jooksul. Ootame oma kauaaegsetelt ja tublidelt koostööpartneritelt optimistlikku ja positiivset suhtumist ettevõtte käekäiku. See on meie ettevõttele hädavajalik.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus