Palun lugege tähelepanelikumalt!

Vooremaa eelmises numbris avaldasime kirja, milles liikumispuudega Palamuse valla elanik A. L. kirjeldas kahetsusväärset juhtumit, kuidas Palamuse Gümnaasiumi õpetaja temaga bussis inetult käitus. Loo pealkirjaks oli autor pannud “Muljeid Lutsu ja Isotamme kodukohast”.

Isotamme all mõtles loo autor kaks aastat tagasi meie hulgast lahkunud ajakirjanikku Gunnar Isotamme, kellel on tema arvates Palamuse kandi kuulsaks kirjutamisel niisama suured teened kui Oskar Lutsul.

Ei autor ega ka toimetus osanud kurjemaski unenäos ette näha, et paljud palamuslased hakkavad pealkirjas Isotamme nime nähes arvama, et inetult käitunud õpetaja on Gunnari lesk Lea Isotamm, kes, nagu kõik palamuslased hästi teavad, on tõepoolest Palamuse Gümnaasiumi kauaaegne õpetaja. Nii see aga paraku juhtus: pruukis Leal neljapäeval vaid põgus tiir Palamuse peal teha, kui mitu inimest tal n-ö hõlmast jõudis haarata ja aru pärida, kas too invaliidile halvasti ütelnu on tema.

Olgu siinkohal kõigile, kellel on kalduvus n-ö diagonaalis lugeda ja valesid asju omavahel kokku panna, öeldud, et A. L.-i kirjas mainitud õpetaja ei ole Lea Isotamm. Tegelik süüdlane on kooli direktorile teada ning talt nõutakse, et ta solvatu ees vabandaks.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus