Palun ära halvusta!

Just enne praegust tippteemat, koroonaviirust, räägiti palju Jõgeva kogudusest. Sa seda moel, mida kogudus ei ole mitte mingil juhul ära teeninud.


Koguduse suurus määrati liikmeannetuse tegijate arvuga, nende inimeste arvuga, kes oma leeritõotuse täiel määral on täitnud. Nagu ikka luteri koguduste puhul, on ka Jõgeva kogudusel mitte nii hoolas poolkadunud seltskond, kes vahepeal oma kohustused unustab. Aga kogudus ei kanna neid maha, nad tulevad sageli tagasi. Kes on ära pikemat aega, kes lühemat ja mõni muidugi jääbki kaotsi. Siiski on meist palju enamatel kirikuga tegemist kui aruannetest paistab. Kuidas nemad sellega toime tulevad, või oma vastutust tajuvad, jääb nende ja Jumala vahele.
Numbrid pole mitte ainuke asi, mis Jõgeva koguduse äsjase kuulsuse juures segas. Lugupidamatus, mida need inimesed pidid tundma, oli minu jaoks hämmastav. See, et ei jaga teise inimese usku või vaateid, ei peaks olema põhjus otseseks halvustamiseks. Ei ole nõus otsustega, kirjuta protestikiri, aga palun ära halvusta!

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus