Paljudes Jõgevamaa paikades saab talverõõme nautida

Andres Lippuri sõnul on Kuremaa suusarajad sisse aetud ning oma võimeid saab proovida nii 5-, 3-, 2- kui 1-kilomeetristel radadel. Tema sõnul on kõik rajad sõidetavad, kuid kuna ilm on kohati pehme, on radadel oksaprahti. Põhiliselt saab Kuremaa suusaradadel sõita uisustiilis, kuid lõiguti on ka klassikajälg sees. Lippuri sõnul suusatajaid jagub, näiteks luges mees üleeile õhtuhämaruses kokku vähemalt viis autot. “Kolmapäevaks lubas ilmateade, et hakkab lund sadama. Kui lund juurde tuleb, saame ka radu paremaks muuta,” ütles Lippur. Kuremaa suusarajad praegu valgustatud ei ole, kuid on väga tõenäoline, et valgustuse saab järgmiseks hooajaks.

Palal on samuti sõidetavad 1-,2-, 3- ja 5-kilomeetrised sõidurajad. Palal suusahuvilistest puudust ei tule, talvemõnusid käiakse nautimas kõikjalt maakonnast ja kaugemaltki.

Põltsamaa linnas on kilomeetrised suusarajad Põltsamaa Ühisgümnaasiumi juures, Lillevere pargis ning lasteaia Tõrukese juures. Korralikud suusatamisvõimalused on ka Põltsamaa lähedal Kuningamäel, seal on ühe ja kolmekilomeetrised rajad sõidetavad nii klassikalises kui ka uisutehnikas.

Põltsamaa spordihoone “Felixhall” juhataja Kalle Kolbergi sõnul on kahjuks küll kõik rajad valgustamata, kuid osaliselt saab ära kasutada tänavavalgustust.

Kilomeetri pikkune suusarada on sõidetav ka Adavere pargis, seal käivad suusatamas peamiselt koolilapsed.

Usinalt käivad talvemõnusid nautimas Jõgeva linna lapsed, Piiri pargis on suusarada pikk umbes 800 meetrit, suusatada saab ka Jõgeva Ühisgümnaasiumi staadioni 400 meetri pikkusel ringil, sõita saab nii vabastiilis kui ka klassikalises tehnikas.

Valgustatud Piiri park Jõgeval meelitab lisaks suusatajatele kokku ka väiksemaid lapsi, kes samas karjääris kelgutamas käivad. Jõgeva suusaradu hoiab oma entusiasmist korras spordientusiast Ants Prii, kes ka ise meeleldi suusatamas käib. Suusarada on rajatud ka Kassinurme poole ? Lepiku tänava otsast kuni raudsillani.

Jõgevlaste lemmikrajad Kassinurmes ei ole veel korda saanud, kuid loodetavasti saavad need sisse aetud täna-homme. Ühe rajahooldaja Heldur Orupõllu sõnul oli maas päris palju risu ja puid, mis tänaseks peaaegu koristatud on. Rahvas siiski Kassinurmes sõitmas käib, ise sõidetakse klassikajälg sisse.

Parimad uisutamisvõimalused on Jõgeva Mustvee maantee hokiväljakul ning Adavere uisurajal.

Mustvee hokiväljak on valgustatud, laenutada saab nii uiske kui ka hokikeppe, taustaks mängib uisutajatele muusika.

Väga heas korras on ka Adavere uisurada, õhtuti saab seal uiske laenutada ning mängib muusika.

Sääritsa külas elav Särapi seltsingu esinaine Eevi Treial kutsub aga kõiki huvilisi Peipsi äärde külaplatsile lumelinna ehitama ning “päkapikumajakestes” talvist piknikku pidama.

Treial ütles, et Peipsi ääres saab kelgutada, suusatada ning ka lumeskulptuure valmistada. Tema sõnul saab järvejääl ka uisutada, kuid et ilmad on olnud üsna pehmed, on jää väga krobeline. Külaplatsil saab grillida, teed ja piparkooki süüa ning on ka kiigutud ja mootorsaaniga sõidetud. Ehkki talvine lustimisvõimalus on täiesti tasuta (vaid grillitavad vorstid tuleb kinni maksta), ei ole veel väga suurt huvi selle võimaluse vastu tuntud. “Koolivaheajal käisid meil siin perekonnad Tallinnast ja Haapsalust,” ütles Treial. “Tundub, et lustimisvõimalust vajavad linnalapsed rohkemgi,” lisas ta.

Särapi talvemaad võivad külastada kõik, nii lastegrupid kui täiskasvanud, nii Pala vallast kui väljastpoolt. Vaja on vaid telefonil 5341 1556 ette teatada.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus