Palju õnne meile!

Homme tähistame siin tuulepealsel maal Eesti Vabariigi 105. sünnipäeva. Selle päeva eel ja ajal peetakse pidukõnesid, tänatakse ja tunnustatakse tublimaid. Vaadatakse tavalisest rohkem tagasi riigi ajalukku ning mõeldakse vahest ka rohkem tulevikule.
Sünnipäev ei ole aga ainult lipu heiskamine, kiluvõileivad ja peotort. Sel päeval tasuks ilmselt igaühel meist rohkem mõelda sellele, mida saab tema teha selle nimel, et minu Eesti oleks parem ja turvalisem paik, kus elada, töötada, ennast teostada ja kasvatada oma lapsi.
Sest meie Eesti tulevik on ikka ja ainult meie endi kätes. Kõige selle üle avaldavad tänases sünnipäevalehes arvamust ka mitmed maakonna ärksad inimesed, kes räägivad lahti Minu Eesti loo. Millal siis veel kui mitte sünnipäeval.
Kindlasti peaksime homsel sünnipäeval andma aga endale aru sellestki, et oma riigi olemasolu ei tähenda ainult õigusi, vaid ka kohustusi. Võib-olla kohustusi isegi rohkem. Kahjuks näeme aga liiga sageli just vastupidist, kus oma riigilt vaid nõutakse. Ja paradoksaalselt nõuavad tihtilugu rohkem just need, kes ise vähem annavad.
Aga head, õnnelikku ja turvalist riiki saame ehitada ikka kõik üheskoos. Koostöö vaimus, nagu seda tehti kunagi Vabadussõja aastatel. Mida rohkem koostööd, seda tugevamad me oleme. Nii sisemiselt, kuid samaväärselt ka väljapoole paistes.
Selleks kõigeks meile kindlat meelt, jõudu ja rahu. Aga homseks palju õnne meile kõigile oma riigi 105. sünnipäevaks.

blog comments powered by Disqus