Palju õnne, Jõgeva valla sport! 

Jõgeva valla volikogu eesotsas volikogu esimehe Raivo Meitusega on välja kuulutanud järjekordselt Jõgeva valla esindusvõistkonna valimise. Tingimused on seatud selliselt, kus ühelgi teisel spordialal peale saalihoki ei ole isegi võimalik avaldust esitada, kuna üheks tingimuseks on märgitud, et esindusmeeskonnaks saab valida võistkonna, kes mängib Eesti meistrivõistluste „kõrgliigas“. Olgu siinkohal lisatud, et veneaegset mõistet „kõrgliiga“ Eesti spordis enam ammu ei eksisteeri. Vabas Eestis on tippliigadeks meistriliigad. Ju siis kogemustega ametnikud elavad ikka veel vanas ajas.

Minu arvates ei saa olla esindusvõistkonna näitajaks mängimine oma ala „kõrgliigas“, vaid võistkonna professionaalsuse tase. Kahjuks Jõgeva maakonnas ei ole tänasel päeval ühtegi pool- või täisprofessionaalset klubi. Võrrelda saalihoki „kõrgliiga“ taset näiteks jalgpalli või korvpalli meistriliiga tasemega, on vana hea siga ja kägu võrdlus.

Selgituseks olgu spordikaugetele inimestele öeldud, et võrdlus on ülekaalukalt jalgpalli ja korvpalli kasuks.
Kahju, et Jõgeva valla esindusvõistkonna valimine on tehtud poliitilise rahajagamise tööriistaks. Nii nagu oli see Jõgeva linnas on see osavalt kopeeritud üle ka nüüdsesse Jõgeva valda.

Jõgeva valla volikogu, selle asemel, et motiveerida kõiki noorte treenimisega tegelevaid klubisid kandideerima ja konkurentsi kaudu parandama klubide organisatoorset kui ka sportlikku taset, võib täna kehtiva määruse järgi rahulikult järgmised kümme aastat selle raha kohe saalihokile määrata. 
Jõgeva valla valitsejad, aitäh, et teid sport huvitab!

Kirja autor on toimetusele teada

blog comments powered by Disqus