Paljajalu matkama

Eeloleval neljapäeval kell 19 toimub Kuremaa terviserajal paljajalumatk. Oodatud on kõik, kes ei pelga paljajalu liikuda. Jalanõud on lubatud alla 12-aastastele osalejatele. Matka kestus ligikaudu 1–1,5 tundi, pärast seda toimub Kuremaa terviseradade puhkenurga avamine.
Miks liikuda paljajalu? Kindlasti annab see teistsuguse kogemuse kui jalanõudega liikumine. Ei tasu peljata, liigutakse murul ja matka tempo on ka pisut aeglasem kui tavapäraselt jalanõudega matkates. Paljajalu liikumine tugevdab jalalihaseid, tänu sellele paraneb ka alaselja töö. Jalgade mehaanika toimib paremini ning see omakorda arendab ka puusade, põlvede ja kere tööd liikumisel. Samuti säilib jalalaba ja pahkluu loomulik asend ning liikumissuund, samuti jalalihaste ja sealsete sidekudede tugevus ja stabiilne olek. Ja vähem oluline pole ka see, et ei pea mõtlema ebamugavatele jalatsitele, mis tekitavad ville või moonutusi näiteks varvaste kujus.
Kui matk tehtud, siis toimub pidulik puhkenurga avamine ja lõkkealusel on võimalik grillida. Lisainfo Kaily Mooneselt (tel 5877 4779)
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus