Palamusest sai Jõgeva valla sügiskeskus

Laupäeval toimus Palamusel laululava pargis sügiskeskuse pidulik avamine. Koos sellega toimus ka kontsert, minilaat ning Palamuse rahvamajas nunnunäitus.

„Selle ürituse põhirõhk oli sügiskeskuse avamisel. Laat ning nunnunäitus sobisid teemaga hästi kokku. Otsusega Paunvere väljanäitus ära jätta viivitasime viimase minutini ja jälgisime viiruse levikut. Et Paunvere laadal oleks olnud inimesi kokku tulemas ikka kordades rohkem ja tegevusi ka ruumides sees, siis ei saanud me seda siiski sellel aastal tavapärases suuruses läbi viia. Kindlasti korraldame suurelt jälle järgmisel aastal. Ohutus praegusel ajal eelkõige,” kirjeldas Palamuse Kultuur juhataja ja päeva põhikorraldaja Ehtel Valk.

„Tundub, et inimesed haigust väga ei karda, sest veel tänagi helistati ja küsiti, kas ikka suurüritus toimub ja pigem oldi valmis kohale tulema.”

„Kauplejate huvi oli ootuspäraselt ikka suur ja kui avasime registreerimisvormi, siis laadale pääsesid vaid esimesed 36 kiiremat. Suuremaks me laata teha ei tahtnud. Jälgisime ka valikut tehes, et esindatud oleks nii toidukaup kui ka ilus käsitöö,” kinnitas Ehtel. „Tundub, et inimesed jäid üritusega rahule ja ilmaga meil ka väga vedas.“

Nunnunäitus kultuurimajas oli samuti sellel aastal tavapärasest tagasihoidlikum, kuid sellele vaatamata ikkagi kirju ja vaheldusrikas ning aiasaadusi ja käsitööd vaatamiseks ja uudistamiseks jagus.

Välja said antud ka auhinnad parimatele: parim käsitöö auhind läks Urve Rillole näpunööritehnikas patjade eest ja aiasaaduste auhind Kaja Tammele kõrvitsaseade „Sügis“ eest. Kellel huvi, see saab näitust vaatama minna kuni 25. septembrini.

Kolme sügiskuu jooksul on Palamusel plaanitud erinevaid üritusi ja kaasatud on pea kõik asutused, mis kohapeal tegutsevad.

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus