Palamusel võistlesid Jõgevamaa linnad ja vallad

Võistluse korraldajateks olid Palamuse vald ja Jõgevamaa Spordiliit Kalju. Üritusele olid kohale tulnud ja osalejaid tervitasid maaspordiliidu Jõud esimees, keskonnaminister Villu Reiljan ja tegevdirektor Ants Saar.

Juhtide võistlus koosnes kahest alast, rakulkalaskmisest ja parvetamisest. Kuigi selle võistluse kohta ei peetud ametliku arvestust, jagus vaatemängulisust ja atraktiivsust nii osalejatele kui ka pealtvaatajatele.

Kätt proovima ja oma omavalitsuse punkte koguma (kui osalesid valla või linnajuhid, said omavalitsused lisapunkte) oli tulnud üsna palju omavalitsusjuhte.Akent veel enne võistluse algust tabanud Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev kutsus justkui juhuslikult välja saunamehe (Raimo Kägo), kes välja tormas ja korraliku peapesu tegi. Rakulkaga laskmisest võttis osa ka keskonnaminister Villu Reiljan.

Esmakordselt kanuuvõistlus

Suvemängudel said osaleda Jõgeva linnade valdade elanikud ja täiskohaga töötajad, samuti nende lapsed, kes vähemalt 14 aastat vanad. Arvestust peeti valdade ja linnade kaupa. Esindatud olid 13 Jõgevamaa linnast ja vallast 12, osa ei võtnud Saare vald.

Esimest korda oli suvemängude kavas sõudmine paaridele kanuuga. See tekitas sedavõrd palju elevust, et kanuuvõistlus tuleb veel 23 juunil Palamusel, kui seal toimub rammumehe võistlus.

Esimest aastat toimusid alagrupimängud võrk- ja jalgpallis juba varem, et põhivõistluste aega kokku hoida.

Huvitava jõumeeste mitmevõistluse, kus tuli tassida kive, tõmmata paigal olles autot ja hoida raskusi, võitis Meelis Mõisa.

Korraldajad ja osalejad jäid rahule

Peakorraldaja Ellen Kliimani sõnul korraldatakse Jõgevamaa suvemängud külakorda, aga kuna kergejõustikus toimuvad ühtlasi ka maakonna meistrivõistlused, on ürituse korraldamiseks vajalik staadion. Tema sõnul on suvemängud üritus, kus kõik aitavad kõiki.

Üldiselt jäid üritusega rahule nii korraldajad kui ka osavõtjad.

Võitjad: (üldkokkuvõttes):

Põltsamaa linn

Jõgeva vald

palamuse vald

Üldparemusjärjestus määratakse kergejõustiku ja kuue parema ala punktide summa järgi (I koht 13 punkti, II koht 12punkti ja nii edasi) Punktide summale lisatakse ka punktid juhtide osalemise eest( 3 osalejat 3 punkti, 2 osalejat 2 punkti ja 1 osaleja 1 punkt) Võrdse punktisumma korral määrab paremuse suurem paremate kohtade arv.

Kergejõustiku parimad:

1. Jõgeva vald

2. Põltsamaa linn

3-4 Pala vald

3-4 Palamuse vald

Jõumehe kolmevõistlus

1.Palamuse vald

2. Pala vald

3. Põltsamaa linn

Jalgratta kross

1.Tabivere vald

2. Palamuse vald

3. Pala vald

Korvpall (mehed)

1. Tabivere vald

2. Torma vald

3. Jõgeva vald

Korvapall (naised)

1. Puurmani vald

2. Jõgeva vald

3. Pala vald

Pentague

1. Põltsamaa linn

2. Jõgeva linn

3. Palamuse vald

Jalgpall

1. põltsamaa linn

2. Tabivere I

3. Jõgeva linn

Võrkpall (naised)

1. Jõgeva vald

2. Põltsamaa vald

3. Torma vald

Võrkpall(mehed)

1. Põltsamaa linn

2. Jõgeva vald

3. Põltsamaa vald

Kanuusõit

1. Torma vald

2. Palamuse vald

3. Pala vald

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus