Palamusel valmivad kõnniteed

Neil, kel vaja Palamuse alevikust läbi sõita, tuleb praegu kannatust varuda ja tähelepanelik olla, sest aleviku südames käib kõnnitee ehitus. Õigupoolest oleks see pidanud algama tunduvalt varem, ent Palamuse vallavalitsuse soovil lükati see edasi Suure Paunvere Väljanäituse järgsesse aega, sest ehitustööde ajal oleks väljanäituse pidamine olnud võimatu.

Palamuse aleviku südamesse on rajamisel ühtekokku 450 m jalgteed. Selle üks osa ehitatakse paremale poole Nava-Luua-Palamuse maanteed (Suurt tänavat) ning teine osa vasakule poole Palamuse-Veia-Otsa maanteed (O. Lutsu tänavat). Lisaks sellele ehitatakse Uue tänava äärde jalgtee, mis ühendab kaupluse parkla, teised uued jalgteelõigud ja ülekäiguraja üle Suure tänava.

“Palamuse vald esitas juba 2015. aastal riigimaanteede liiklusohutuse programmi raames Jõgevamaa liikluskomisjonile ettepaneku Palamuse-Veia-Otsa maantee ja Jõgeva-Palamuse-Saare ristmiku vahelise jalgtee rajamiseks ja see sai ka Maanteeameti toetuse,” ütles Palamuse vallavalitsuse ehitusspetsialist Andres Haagen. “Kompleksse lahenduse huvides tuli samasse projekti lisada vallale kuuluva Uue tänavaga piirneva jalgtee ehitus.”

Kui kogu projekti maksumus on Maanteeameti andmetel 130 000 eurot, siis Palamuse vald osaleb selles 28 653 euroga, mis kulub Uue tänava kõnnitee ehitamiseks ja tänavavalgustuse ümberehituseks.

Palamuse uusi kõnniteelõike ehitab AS Tref ja tööd peaksid tehtud saama detsembri keskpaigaks. Kui kõnniteed valmivad, pääsevad inimesed Viru ja Räägu tänavalt kõnniteed pidi kaupluse juurde ega pea enam tiheda liiklusega maanteelõigul õnne katsuma. Ka kaupluse ees ei pea jalakäijad enam parkivate autode tagant mööda kõndima.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus