Palamusel uus kõnnitee

Uus valgustatud kõnnitee on 600 meetrit pikk ja kaks meetrit lai ning kaetud viie sentimeetri paksuse mustkattega. Kõnnitee rajamise käigus anti kõrval kulgevale sõiduteele sadevete ärajuhtimiseks uus profiil ning uuendati osaliselt selle katet. Rajati ka uusi truupe. Kõnnitee rajamine läks maksma ligikaudu 1,2 miljonit krooni, projekti kogumaksumus ulatub 1,9 miljoni ligi.

Nagu paljud väikeasulate kõnniteed, on ka Palamuse Viru tänava oma rajatud liiklusohtlike kohtade likvideerimise programmi raames riigi raha eest. Kõnnitee-ehitusel oli peaettevõtjaks AS Vooremaa Teed.

Palamuse ongi nüüd päris õnnelikus olukorras: hiljuti sai rajatud kõnnitee ju ka aleviku Jõgeva-poolsesse otsa. Tegelikult oleks kõnniteed vaja ka Kudina suunas kulgeva Kalmistu tee äärde, ent seal on majad paraku sõiduteele nii lähedal, et vajalikku maariba pole kusagilt võtta.

?Palamuse ja Luua vahet kõndijaid ja jalgrattaga sõitjaid on päris palju ? nii kohalikke inimesi kui ka turiste. Seepärast oli kõnnitee rajamine siia igati õigustatud,? ütles Tartu Teedevalitsuse juhataja Kuno Männik.
RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus