Palamusel peeti sangpommivõistlusi

Laupäeval võisteldi Palamuse gümnaasiumi saalis 18. korda sangpommi pikas tõukamises.

Selgitati välja parimad nii naiste, noorte kui ka meeste hulgas. Osa võtsid 21 võistlejat üle Eesti, nende hulgas kuus naist ja viisteist meest.

Võistluse korraldaja ja peakohtunik Ülo Kuusk tõdes, et mõte võistluste korraldamisel ja läbiviimisel on olnud just sangpommispordi populariseerimiseks ja laiendamiseks. See on tervislik ja kättesaadav spordiala noorte, täiskasvanute ja veteranide seas.

„On hea meel, et osavõtjad on tõsised oma ala tegijad ja võistlus on kõik need aastad olnud sangpommi harrastajate hulgas hinnatud,“ kinnitas Kuusk.

„Ürituse korraldamine Eesti siseselt pole muret valmistanud, kuid teadmatus on praegu Taani Euroopa meistrivõistlusele minekuga, sest selle aasta põhiteema koroona on pannud piirangud ja keegi ei taha riskida. Minek selgub mõne päeva jooksul.”

Võistlustel osalejad kinnitasid, et Eestis on küll sangpommi harrastajate hulk kahanenud, kuid tipptegijaid tuleb juurde ja konkurents on tugev. Sangpomm on ala, mis kõrvaltvaatajale tundub raskena ja ei taheta proovidagi.

Võib aga olla kindel, et see on ala, kus vigastuste ohud on väiksemad kui mõnel teisel spordialal. Samas annab treening väga hea koormuse ja tugevdab kõiki lihaseid, kinnitavad paljud võistlustel osalejad. Muret tuntakse järelkasvu pärast, sest noorte puhul ei ole kunagi kindel, kui pikalt ta sangpommiga tegeleb, teinekord teeb sellele lõpu juba näiteks uude kooli minek.

Sangpommi treening leitakse enda jaoks koos sõpradega treeningule kaasa tulles ja eluterve konkurents viib edasi ning nii jõutakse ka parimate tulemusteni. Kui on huvi selle alaga tegeleda, siis tänapäeval on olemas palju võimalusi, näiteks on lisaks klubidele ja treeningutele olemas head õppevideod, lihtsalt endal peab piisavalt huvi olema.“

Tartumaa sangpommiklubi juhatuse liige Endel Taro tunnistas: „Kui noor tuleb trenni ja tahaks, et ta jääks sangpommi sporti harrastama, siis ei tohi teda kohe suure koormusega ära ehmatada. Tuleb tegeleda tehnikaga ja kujundada lihaseid ning kui noor esimese medali kaela saab, siis tekib ka motivatsioon.”

ULVI TAMM

blog comments powered by Disqus