Palamusel levisid kuulujutud

Publikut oli tänavu vähem kui eelmistel aastatel. Põhjuseks tõi Hannes Villemson hilinenud reklaami ning piletimüügi. “Palamusele on suur konkurent Jõgeva, kus meil esimesel aastal etendust ei olnud, aga eelmisel ning käesoleval aastal on,” märkis Villemson. Sellest hoolimata nautisid kohaletulnud etendust täiel rinnal ning etenduse lõpuks oli kindlasti kõigil tuju hea.

“Kolmandat aastat alustasime oma tuuri Palamuselt. See on saanud omamoodi traditsiooniks. Senini on kõik etendused hästi läinud,” kommenteeris Villemson esietenduse valikut. Kogu etenduse trupp tänas Palamuse rahvamaja juhatajat Tiina Tegelmanni. “Aitäh, Tiina! Loodan, et Palamuse rahvas annab meile andeks, et me siin koperdame,” sõnas Andrus Vaarik. Silver Vahtre tänas oma vana head sõpra Tiina Tegelmanni sõnadega, mis võõrustajat pisarateni liigutas ja kinkis talle mälestuseks maali.

?Sel aastal oli peenem huumor kui varasematel aastatel. “Klatsh” eeldab publikult absurdihuumori tundmist ning ka tähelepanelikku kuulamist, et aru saada, kes mida ja kus ütles…,” sõnas Villemson. Miks “Klats”?

“Hoidsin seda etendust mitu aastat portfellis, kuna leidsin, et see on sobilik saali. Etenduse juurde kuuluksid minu arvates pisikesed nikerdused,” tunnistas tõlkija ja lisas: “Andrusel oli vastupidine arvamus. Nüüd näitab lõpptulemus, et “Klatsh” on väljas ka efektne.” Etenduse lava on 14 meetrit lai, nii ei mahu see ühelegi Eesti teatrilavale.

Järgnenud banketil oli kõigil soovijatel võimalus oma arvamus etenduse kohta välja öelda. Andrus Vaariku väitel läks Silver Vahtre lavakujundusega ?marru? ? tegi kõike suure entusiasmiga. Rääkis suisa autode ja helikopterite kasutamisest.

?Etenduse tegelased olid keerulised ja huvitavad, nad hakkasid näidendi käigus justkui kristalliseeruma,” rääkis lavastaja-näitleja Andrus Vaarik. Teiseks põhjuseks, miks just see etendus valiti, olevat Andrus Vaariku sümpaatia New Yorgi vastu ja seal näidendi tegevus toimubki.

Näitleja ja lavastaja ühes isikus

Vaariku meelest on raske olla korraga lavastaja ja näitleja rollis. Proovideks oli aega vähe, vaid kolm nädalat. “Mul endal ei olnud tekst päris hästi peas,” tunnistas lavastaja ja näitleja. Oma rollis ta hätta ei jäänud ja avaldas lootust, et viiendaks etenduseks ollakse kogenud.

Tänavu lööb etendusel kaasa neli uut näitlejat: Tiit Sukk, Liina Tennosaar, Terje Pennie ja Mait Malmsten. “Üldiselt on vabakutselisi näitlejaid lihtsam kasutada, sest nad pole tavaliselt mõne teise tööga samal ajal kinni,? põhjendas Villemson näitlejate valikut. Komöödiatuuril kaasalöömine toob näitlejatele suurema tunnustuse. Tihti on ettepanek selline, millest Eesti parimad näitlejad ei suuda keelduda.

“Ei või olla” etendused on kutsutud osalema septembris Tartus toimuvale Eesti komöödiafestivalile. “Kui suudame taastada varasemate aastate etendused, siis osaleme. See tähendab ka endiste näitlejate taaskaasamist. Seal peaks olema igast etendusest tunnike ning kujundus jääb samaks,” rääkis Hannes Villemson.

28 magamata ööd

Etendusi on ees veel 27. Seltskonnas visati nalja, et kokku saab olema 28 magamata ööd. Andrus Vaarikul oli esietenduse ajaks selja taga juba kaks unetut ööd. “Natukene enne etendust ma magasin,” tunnistas ta ise.

Kas ka järgmisel aastal “Ei või olla” tuur toimub, sõltub sellest, kui edukaks osutub maailmakuulus muusikal “Chicago”, mis etendub Tallinna lauluväljakul Comedy Productions toodanguna. Igal etendusel loositakse välja 30 tasuta pääset muusikalile ning “Klatsi” piletiga saab “Chicago” pääsme 20 protsenti odavamalt.

Esmakordselt lööb trupis kaasa Siimustist pärit Tiit Sukk. “Publik oli soe. Kuna ma ei ole varem välilavastusel kaasa teinud, siis ei ole mul võrrelda võimalik,? sõnas ta. Tiidul ei olnud truppi raske sulanduda. “Alati ei jaksa komöödiat teha, aga vahel ikka võib. Hea soe tunneb valdab, kui publik naerab,” lisas Tiit, kes on aastavahetusel toimunud raskest liiklusõnnetusest kenasti paranenud ja kosunud.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus