Palamusel kõneldakse Lutsust kui tartlasest

Esimesel kohtumisõhtul kõneleb Tartus tegutseva Oskar Lutsu majamuuseumi teadur Liivi Rosenvald teemal “Tartlane Oskar Luts”. Järgmised õhtud on pühendatud arvatavasti Lutsule ja tema kaasaegsetele ning Lutsu kohale eesti kultuuriloos. Kõik kolm kohtumisõhtut, nii 8. septembril, 6. oktoobril kui ka 17. novembril toimuv, kuuluvad muuseumi mõni aeg tagasi käivitatud üritustesarja “Tunnike Köstri alleel”.

Enne Oskar Lutsu 120. sünniaastapäeva on Palamuse muuseumil plaanis käivitada veel kooliõpilastele mõeldud mälumäng.

“Mälumängu 10-15 küsimust hõlmavad mitte ainult Oskar Lutsu elu ja loomingut, vaid ka meie muuseumi, millel samuti juubel tulemas: see asutus avati ju just Lutsu sajandijuubeliks,” ütles kihelkonnakoolimuuseumi direktor Arne Tegelmann. “Küsimused paneme arvatavasti oktoobris üles meie kodulehele, ent saadame need ka paberkandjal koolidesse laiali. Vastamiseks anname aega paar kuud ning paremaid autasustame Lutsu ja muuseumi juubelipidustuste ajal.”

Mälumängu küsimustele kirjandusest ja internetist vastuseid otsides peaksid õpilased saama teadmisi nii Lutsu kui ka muuseumi kohta. Ning just seda muuseum mälumängu korraldades taotlebki.

Oskar Lutsu ja muuseumi ühist juubelit tähistatakse pidulikult 5. jaanuaril 2007.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus