Palamusel kallineb toasoe kaks korda

Koos käibemaksuga kerkib uus toasooja hind pea 1172 kroonini.

Palamuse vallavanem Urmas Astel ütles, et senise üliodava hinnaga ei olnud pärast gaasi kallinemist võimalik enam kortermaju kütta. Läbirääkimised uue hinna üle on juba mõnda aega käinud ja see pole kindlasti lõplik.

Tema sõnul jätkab vald läbirääkimisi. “Kevad tuleb ja meil on aega soojaprobleemidega tõsiselt tegelda,? märkis ta.

Rohkem sotsiaaltoetuste saajaid

Vallavanema sõnul suureneb pärast toasooja kallinemist kindlasti sotsiaaltoetuste saajate ring. “Oleme sotsiaaltoetuste süsteemi kohendanud ja saame seda vajadusel veel teha,? lisas ta.

Palamusel ja Kaareperes köeti vallavanema sõnul varem puiduga. Gaasiküttele üleminek tõi uue katlamaja ja uued soojasõlmed, need rajas ettevõte. Vanast süsteemist on pärit vaid trassid.

Asteli hinnangul on biokütuste kasutamine odavam kütmisviis siis, kui riik viimaseid toetab. “Kõikide energiakandjate hinnad ühtlustuvad peagi,? kinnitas ta.

Termoxil hind kooskõlastatud

Palamuse ja Kaarepere korterelamuid soojaga varustava aktsiaseltsi Termox kodulehel on kirjas, et vastavalt Energiaturu Inspektsiooni otsusele kinnitati kodutarbijale uus maagaasi piirhind 3,673 kr/m3 ja võrguteenuse hind 0,469 kr/m3. Uued hinnad hakkavad kehtima 2008. aasta 26. veebruarist. Pikemad selgitused lubas ettevõte Vooremaale saata järgmisel nädalal.

Seoses maagaasi hinna tõusuga kerkib toasooja hind 1. aprillist Jõgeval seniselt 715,76 kroonilt megavatt-tunni eest 926,11 kroonini ehk 29 protsenti.

926,11 krooni megavatt-tunni eest on küll Energiaturu Inspektsiooni kinnitanud soojusenergia piirhind. Jõgeva on alustanud soojahinna alandamiseks Eraküttega läbirääkimisi.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus