Palamusel jagati Theodor Lutsu filmiauhindu

Palamuse rahvamajas pühapäeval peetud XV Theodor Lutsu filmipäevadel konkureerinud

kahekümne kahele filmile jagati preemiaid viies kategoorias.

Lühimängufilmidest tunnistati parimaks Balti Meediakooli filmitudengi Polina Udre “Öö, tänav, latern”, dokumentaalfilmidest Põltsamaa fotograafi ja videomehe   Väino Valdmanni “Pea tegemine”, animafilmidest Eesti Kunstiakadeemia üliõpilase ja Priit Pärna õpilase Mihkel Reha “DEsign” ,eksperimentaalfilmidest kooliõpilaste  Olga Saali ja Dmitri Brežnevi “Lõpetamata”. Edukama operaatori auhinna pälvis filmide Puudutuseta” ja Mesilased” autor Priit Põhjala. Nimetatud filmitegijad said auhinnaks kunstnik Sülli Reet Vaino loodud meene, mida Palamusele sobivalt “lutsuks” kutsutakse.

Eriauhinnaga tunnustas Kinoliit Alex Zemkskovi ja Nikita Panjuškini filmi “Esmaspäev”.

“Otsus sündis üsna üksmeelselt, väga palju vaidlemisi polnud.  Hea on tõdeda, et filmitegijate hulgas on nii professionaale kui ka professionaalsel tasemel amatööre,” ütles zhürii esimees Peter Murdmaa, kes on Eesti Kinoliidu juhatuse liige ja ühtlasi Eesti Filmi Päevade peakorraldaja. Samuti kuulusid zhüriisse kultuuriministeeriumi filminõunik Edith Sepp, filmiajakirjanik Jaak Lõhmus ja animaator Meelis Arulepp.    

“Osalesin Theodor Lutsu filmipäevadel esimest korda ja tundsin siin väga mõnusat vaimset õhkkonda. Mõistagi mängis sündmuse õnnestumisele kaasa ka Palamuse kaunis loodus ja huvitav kultuurilugu,” ütles parima operaatoritöö preemia  saanud Tartu Ülikooli filosoofiatudeng Priit Põhjala.

Jõgevamaale läinud dokumentaalfilmipreemia laureaat Väino Valdmann oli filmile jäädvustanud kirjanik Henn-Kaarel Hellati büsti valmistamise põltsamaalaste poolt.

Theodor Lutsu (1896 Palamuse -1980 Sao Paulo) filmipäevi korraldab  MTÜ Look Arne Tegelmanni eestvedamisel.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus