Palamusel algas trenninädal

Palamusel algas eile trenninädal, mille ettevõtmistest on kutsutud osa saama kogu maakonna tervisepordisõbrad. Spordiga sinasõprust tegema oodatakse igas eas inimesi, ka väikelapsi koos vanematega.

Trenninädala korraldajaks on Palamuse valla asutus Palamuse Kultuur ja üritusi jätkub terveks nädalaks. Enamasti leiavad need aset Palamuse gümnaasiumi võimlas, vaid neljapäevane jooksutrenn saab teoks gümnaasiumi staadionil.

“Eelkõige tahame trenninädalaga võimalikult paljusid maakonna elanikke liikumisharrastusse kaasata ning tutvustada erinevaid treeningustiile, et inimesed saaksid otsustada, mis neile paremini sobib,” ütles Palamuse Kultuuri noorsootöö ja spordijuht Anneli Plaado.

Ka tants võib olla treening. Eilses trennis tutvustaski Anne-Ly Võlli tantsulist liikumist Sha-Bami. Tänases trennis räägib Ailer Mõtsar Jõu ja Tervise Seltsist toitumisest ja treeningust ning näitab ka eri lihasgruppidele mõjuvaid harjutusi.

Kolmapäeval saab Anne-Ly Võlli juhendamisel tutvust teha sellise treeninguliigiga nagu Bodyart (ehk otseses tõlkes kehakunst), neljapäeval minnakse Viljar Vallimäe eestvõttel staadionile jooksma, reedel on spordihuviliste ees taas Ailer Mõtsar, kes võtab kõne alla lihaskasvatuse ja rasvapõletuse teema.

Kui nädala sees algavad trennid, kell 18, siis laupäeval ja pühapäeval on huvilised kohale oodatud kell 11. Laupäevase trenni, mis keskendub Pilatesest inspireeritud tervistavale võimlemisele, viib läbi Maiu Veltbach, pühapäeval annab Anne-Ly Võlli nõu, kuidas treenida väikelapsi.

“Möödunud hooajal toimusid Palamusel Anne-Ly Võlli juhendamisel Bodyarti treeningud ja ka Ailer Mõtsar käis huvilistele treeningukavu näitamas. Pärast trenninädalat on paras otsustada, milliste treeningutega sel hooajal edasi läheme,” ütles Anneli Plaado.

Trenninädala korraldamiseks sai Palamuse Kultuur Jõgeva maavalitsuse vahendusel raha rahvastiku tervise arengukava 2009-2020 vahenditest. Kõik trennid on osalejatele tasuta, nädala täpsema kava leiab Palamuse Kultuuri kodulehelt ja Facebooki lehelt.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus