Palamuse veteransportlane tuli maailmameistriks

Maailmameistrivõistlused toimusid tõukamises. Euroopa meistri tiitlile võisteldi nii tõukamises, rebimises kui ka kahevõistluses. Eestlastest ainsana võistelnud Ülo Kuusk suutis kümne minuti jooksul tõugata 16 kilogrammi raskust sangpommi 121 korda, mis tõi talle nii Euroopa kui ka maailmameistri tiitli, ning rebida 255 korda, mis oli piisav tulemus Euroopa meistriks saamiseks. Maailmajao parim oli ta siis mõistagi ka kahevõistluses. Sellega tegi Kuusk endale ka vapustavalt toreda sünnipäevakingi, sest juhtumisi oli veteransportlasel võistluse ajal 60. sünnipäev.

Kokku oli 186 osalejat kümnest riigist. Võistlusest võtsid osa ka naised, kellest kaugeim külaline oli pärit Poolast. Kuigi mõõduvõtmine toimus Venemaal, oli meestest kaugeimana kohale tulnud külaliseks samuti venelane, kelle kodukohaks on Vaikse ookeani rannikul asuv Vladivostok.

Kuigi Arhangelsk asub Põhja-Jäämere ääres, oli seal ilm päikesepaisteline ning õhutemperatuur ootamatult suvine – nimelt 22 soojakraadi. Korralduse poolega jäi veteranist maailmameister väga rahule ning kiitis kohtunike tööd. Samuti ei saanud ta väita, et venelastel poliitilises mõttes midagi eestlaste vastu oleks.

?Seal mind küll keegi fa?istiks ei sõimanud,? teatas Kuusk.

Kuusk on ka korra varem veteranide maailmameistriks tulnud. Ta avaldas heameelt selle üle, et Eestis on hakatud sangpommiga rohkem tegelema.

?Rohkelt on järelkasvu ja seda eriti Pärnu kandis,? lisas ta. Samuti nentis Kuusk, et Baltikumis ja idanaabrite pool ei väärtustata veteranide sporti veel niisama palju kui Lääne-Euroopas, kus on see väga au sees. Ülo Kuusk osaleb ka detsembris Zaporo?jes toimuvatel rebimisvõistlustel. Seda ala peab ta oma tugevaimaks. Samuti kavatseb ta kaasa teha Lätis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel kahevõistluses.

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus