Palamuse pritsimehed said uue paakauto

Jõgevamaa Päästeteenistuse Palamuse tugikomando sai paakauto, mida hakatakse kasutama nii vee vedamiseks kui ka kustutustöödel.

Varem Rootsi pritsimeeste käsutuses olnud 12 tonni vee mahutava paakauto ostis Eesti Päästeamet riigi raha eest. Algselt pidi see minema Mustvee tugikomandole, ent nagu selgus, ei mahtunud see oma kõrguse tõttu sealse tuletõrjedepoo garaa?i uksest sisse. Seetõttu otsustati teha vahetus: Mustvee komando käsutusse läks 7 tonni mahutav paakauto, mille Palamuse komando oli paar kuud tagasi saanud Palamuse sõpruspiirkonna Ale kommuuni (Rootsi) kingitusena, Päästeameti ostetud suurema paakauto said aga enda kätte Palamuse pritsimehed.

Palamuse tugikomando pealik Mati Kütt ütles, et 12 tonni vett mahutava paakautoga saab teha ka kustutustöid, sest piisavalt tugeva pumbaga masin annab välja 2400 liitrit vett minutis.

?Meie vana, enne alelaste kingitust kasutusel olnud vene päritolu paakauto ? see antakse nüüd Ida-Virumaa päästeteenistuse käsutusse ? puuduseks oli tagasihoidlik manööverdamisvõime. Maakomando paakauto peab aga kiiresti jõudma igasse külla ja iga taluni.

Lisaks meie oma tööpiirkonnale sõidab paakauto vajaduse korral ka teistesse Jõgevamaa piirkondadesse, kus õnnetuskolde likvideerimiseks abi vaja on,? ütles Mati Kütt.

Palamuse Tugikomando uuele paakautole paigaldatakse ka lisavarustus. Alates 12. augustist on masin valmis õnnetuspaigale sõitma. Mati Küti sõnul pannakse paakautole nimeks Mi?a.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus