PALAMUSE PARGIS KÄIVAD LAULULAVA RENOVEERIMISTÖÖD

Laululava, mida ka tagasihoidlikumalt kõlakojaks võib nimetada, on selle avamisest möödunud 21 aasta jooksul nii kohalikku rahvast kui ka kaugemalt tulnud huvilisi hästi teeninud.


 Seal on toimunud rahvakultuurisündmusi ja meeleolukaid suvepidusid ning iga-aastase Suure Paunvere Väljanäituse kultuuriprogramm. Ent paraku pole ükski rajatis igavene ja nii tuli Palamuse vallavalitsusel ka Palamuse kõlakoja renoveerimine ette võtta.

Uus tantsupõrand lasti valada juba kevadel, sest muidu poleks laululaval saanud 10. juunil pidada Palamuse kooli aastapäeva aktust-kontserti. Nüüd on käsil kõlakoja puitosade uuendamine. Palamuse vallavanema Rait Persidski sõnul jääb laulukaare kuju endiseks, küll aga saab lava olema senisest suurema pinnaga: siis mahuvad sinna ära nii tänapäeva moodsad muusikakollektiivid kui ka nende kopsakas tehnikapark.

Kõlakoja renoveerimistööd teeb vastava hanke võitnud AS Cobra Grupp, kes omal ajal laululava ka valmis ehitas. Renoveerimisele kuluva raha loodab vald saada Kaarepere spordi- ja huvimaja müügist. Tööd peavad olema lõpetatud septembris toimuva Suure Paunvere Väljanäituse ajaks. Juuli lõpus peetava Jõgevatrefi motoparaadi ajal kavatsetakse lavana kasutusele võtta vallamaja tagaküljel asuv terrass.    

 RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus