Palamuse opositsioon umbusaldab vallavanemat ja vallavalitsust

Viis Palamuse opositsioonipoliitikut andsid neljapäevasel vallavolikogu istungil üle umbusaldusavalduse vallavanemale ja vallavalitsusele. Vallavolikogus opositsioonis oleva Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) nimekirjas kandideerinud volikogu  liige Urmas Paju ütles, et opositsioon tahab juhtida tähelepanu asajaoludele, mida muidu välja ei toodagi.

Umbusaldus käivitus Paju sõnul sellest, et vallavalitsus on seadnud Palamuse Valla Teatajas sõna saamiseks volikogu opositsioonile väga karmid tingimused. Tema sõnul on igal volikogu liikmel õigus esitada valla lehes üks kord aastas oma arvamusi ja seisukohti. “See tekitas meis arusaamatust. Pöördusime õiguskantsleri poole ja saime vastuse, et taolises korras on vastuolud.”

Palamuse vallavanem Urmas Astel ütles, et nad analüüsivad praegu õiguskantsleri kirja. “Seal ei ole küll kusagil öeldud, et meil on midagi täitsa valesti,” lisas ta.

Paju sõnul on ka varem olnud erimeelsusi mõnede seaduste vastuvõtmisel ja kordade kehtestamisel. Opositsioon pole saanud arusaadavaid ja sisulisi põhjendusi. Ta tõi näiteks, et vallavanem koostöös vallavalitsusega vähendas valla raamatukogu koosseise, kuigi valla raamatukogu töö ümberkorraldamine on vallavolikogu pädevuses. Vallavanema hinnangul ei pea vallavolikogu raamatukogu töö ümberkorraldamisega tegelema.

“On ka vastuolu Palamuse valla lasteaia “Nukitsamees” vastuvõtu korras, kus vanemate käest küsitakse isikuandmeid, mille esitamine on vabatahtlik. Revisjonikomisjon on juhtinud sellele tähelepanu.”

Veel on vallavanem määranud ametnikele preemiaid, kuid pole põhjendanud, miks. Astel ütles, et vastavas käskkirjas jäid tõepoolest preemia määramise põhjused lahti kirjutamata. “Võtame õppust, teine kord oleme targemad ja kirjutame kõik kenasti lahti,” tõdes ta.

Suvel müüdi Luua algkooli varasid, selle protsessi juures oli detaile, kus kõikidel ei olnud võimalik teada saada, mida müüdi. “Müügiprotsess ei olnud läbipaistev,” märkis opositsioon. Vallavanema sõnul esitati volikogule nimekiri varadest. “Seal oli pudi-padi, kõik asjad rohkem kui kümme aastat vanad. Niisuguste asjadega küll mingit äri teha ei saanud,” märkis ta.

Paju sõnul on kahe viimase volikogu koosoleku ajal olnud pingeline olukord, vastuolud pole lahenenud, kuigi asjaolud pole kardinaalselt erinenud. “Oleme tahtnud rääkida ja ettepanekuid teha, kuid toimub mõttetu survestamine, võiks olla rohkem koostööd. Opositsiooniga koostööd teha ei taheta.”

Vallavanema kinnitusel on võimalik alati koostööd teha, kui osapooled seda tõepoolest soovivad. Kui opositsioon aga esitab ainult nõudmisi, siis see ei ole küll koostöö.

Vallavolikogu korraline istung peaks toimuma oktoobri lõpus, opositsioon soovib, et umbusaldusavalduse hääletamine toimuks vallavolikogu erakorralisel istungil.

Palamuse vallavolikogus on 13 liiget, neist kaheksa kuulub valimisliitu Paunvere ja viis volikogu liiget on kandideerinud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) nimekirjas.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus