Palamuse muuseum on nominent neljas kategoorias

Muuseminõukogu komisjonid valisid välja Eesti muuseumide aastaauhindade nominendid kümnes kategoorias. Laureaadid selguvad 24. jaanuaril 2020 Valga raudteejaamas. Pidulikule üritusele eelneb samal päeval Eesti muuseumide aastakonverents Valga kultuurikeskuses.


Muuseumiauhindade konkursile laekus tänavu 93 taotlust, mis on väga hea tulemus. Tänavust konkurssi iseloomustab ennekõike laiem regionaalne haare.

Tallinna ja Tartu kõrvalt paistavad tugevalt välja Palamuse ja Haapsalu muuseumid ning Eesti Sõjamuuseumi tervet Eestit ühendav soomusrongi projekt.

Palamuse O. Lutsu kihelkonnakoolimuuseum on nominendiks koguni neljas kategoorias.

Muuseumikogu arendaja tiitlile kandideerib Palamuse projektiga „Meie keiser, kes sa oled kaugel!”. Muuseumihariduse edendaja nominentide hulgas on Palamuse projektiga „Köster ja teised”. Püsinäituse kategoorias näitusega „Kooliaasta ring” ning muuseumiarendaja kategoorias Palamuse muuseumi arendusega.

Auhindu annavad välja kultuuriministeeriumi muuseuminõukogu ning Eesti Muuseumiühing koostöös, kultuuriministeeriumi ja muinsuskaitseametiga. Iga auhinna juurde kuulub stipendium, mida rahastab Eesti Kultuurkapital.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus