Palamuse muuseum avab viimaks uksed


Täna avab külastajatele uksed uue ilme saanud Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum, mida on maakonda kaua oodatud.Maakonnale oluline hoone on pärast värskenduskuuri saanud uue väljanägemise, mida on tunnustusega pärjanud juba ka muinsuskaitseamet. Siis rõhutati, et mälestis on säilinud võimalikult autentsena ning kõikvõimalikud tänapäevased funktsioonid, mis vanasse majja ilma seda rikkumata hästi ära ei mahuks, on viidud pigem uude majja.

Reedel toimunud pidulikul koosviibimisel osalesid ka „Kevadest“ tuntuks saanud Teele ja Tõnissoni osatäitjad, rääkimata filmirežissöör Arvo Kruusemendist. Lisaks austas oma kohaloluga muuseumi avamist ka kultuuriminister Indrek Saar.

Suur töö on tehtud ning suured ja väikesed kultuurisõbrad on meie maakonda taas põnevale avastamisretkele oodatud. Loodetavasti pakub Oskar Lutsu „Kevade“ ka tänapäeva õpilastele palju avastamislusti, mis seovad filmi ja romaani koos muuseumi väljapanekuga ühtseks tervikuks. Võib-olla saab „Kevade“ sõbraks ka kõige kirjanduskaugema kooliõpilasega.

Taas on meie maakond positiivses plaanis üleriigiliselt tähelepanu all ning see teeb head meelt. Veel enam teeb rõõmu, et üritust väisas kultuuriminister, kellel jagus värske ilme saanud muuseumile vaid kiidusõnu.

Loodetavasti jagub muuseumist pikaks ajaks rõõmu nii direktorile, külastajatele, töötajatele kui ka Palamuse elanikele ning mälestus „Kevadest“ kui kirjandusele olulisest teosest ei kustu rahva mälestustest niipea.

blog comments powered by Disqus