Palamuse maanteejooksu põhidistantsi võitis Eeri Vahtra

Traditsioonilisel Palamuse maanteejooksul, mis toimus tänavu juba 34. korda, osales erinevatel distantsidel kokku 76 jooksjat.

Jooksu põhidistantsil, mille pikkuseks oli 13, 5 kilomeetrit, võitis Eeri Vahtra ajaga 48.16, talle järgnesid Jaan Schmidt ja Rein Valdmaa.

Noorte distantsi pikkuseks oli neli kilomeetrit. Kuni 15- aastatest poistest oli kiireim Kristo Heinmann ajaga 16.32, mis oli ühtlasi selle distantsi parim aeg, sama vanadest tüdrukutest oli parim Elsa Valdmaa. 16-18 aastatest neidudest võitis Helena Laumets ja noormeestest Tauri Moones.

Kõige nooremad osalejad olid kuue aastased ja nooremad, kes jooksid ühe staadioniringi. Väikestest poistest oli kiireim Airo Randmaa, tüdrukutest Madleen Vapper.

7-8-aastastest poistest (kaks staadioniringi) võitis Kristo-John Ottson, tüdrukutest Karin Makkar, 8-9-aastastest poistest (kolm staadioniringi) Taavi Kasuk, tüdrukutest Mirjam Liblik, 11-12 poistest (neli staadioniringi) Hugo Manguse ja tüdrukutest Marleen Kallavus.

Ürituse peakorraldaja Ellen Kliimani sõnul on viimastel aastatel osavõtjate arv, 70-80 jooksjat, olnud stabiilne, kuid alati võiks spordihuvilisi rohkem olla. Tema sõnul tuleb järgmisel aastal, kui peetakse maanteejooksu 35. sünnipäeva, spordivõistlus kindlasti suurejoonelisem.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus