Palamuse käsitöö on jõudnud Iisraeli ja Jaapanisse

Palamusel Köstri käsitööaida nimelist poodi pidava Ingrid Juuse sõnul on kõige kaugemad kohad, kuhu tema valmistatud esemed on läinud, Iisrael ja Jaapan.

Euroopas pole ilmselt riiki, kuhu Ingrid Juuse valmistatud vahvad lelud või praktilised asjad pole jõudnud, samuti on neid viidud Ameerika Ühendriikidesse ja Kanadasse.

“Ma ei ole viimasel ajal enam üles kirjutanud, kuhu mu asjad kõik lähevad,” tunnistas käsitöömeister.

Tema sõnul on tänavu käsitööaidas külastajaid vähemaks jäänud, eriti paistab silma väliskülaliste arvu vähenemine. “Minu põhikliendid on ikkagi Palamuselt, Luualt, Kuremaalt, Jõgevalt – ühesõnaga kohalikud inimesed, kes käivad siit kingitusi ostmas,” tõdes Juuse.

Tema sõnul jääb käsitööait pärast Palamuse laata üsna tühjaks ja läheb aega, enne kui see uuesti täitub.

Uusi asju on käsitööaidas ka – vilditud hiired, Tootsi tasku-Pitsud, Miisud, magnetiga õunad, aga ka Tootsi maakera ja nunnud.

Veel on käsitööaidas müügil Siimusti keraamikat, kaltsuvaipu, samuti maalitud siidsalle, aga ka Muhu susse ning Janne Vaabla pilte. Seega leiab siit kingituse igale maitsele.

Talvel teeb Ingrid Juuse veel pikaajalistele klientidele tellitud töid – näiteks Põltsamaa Ühisgümnaasiumile maskotti Mister Helesinine Unistus, samuti pokusid Pokumaa jaoks. Pokumaa kunstnik Külli Lepik valis Ingrid Juuse pehmete pokude tegijaks. Veel tellib rahvamaja suurte nukulavastuste nukud Ingrid Juuselt. Tema tehtud on „Naksitrallide” ning  „Sookolli ja Sisaliku” tegelased. Igal aastal valmib üks käpiknukkude komplekt Tartu Linnaraamatukogule, kus tegutseb lasteosakonna nukuring. Nemad tellivad igal kevadel ühe komplekti ühe konkreetse lavastuse jaoks.

Ka Jõgeva Keskraamatukogu Iidad on Ingrid Juuse valmistatud. “Mulle väga meeldib taolisi asju teha,” kinnitas kunstnik.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus