Palal tegutseb taluturg

Signe Lelbreti idee oma kodupaigas Palal aiamaal taluturg avada sai alguse soovist turustada aia- ja metsasaadusi ökonoomselt endale ja taskukohasemate hindadega ostjatele.

“Viiekümne kilomeetri kaugusele Tartusse on Palalt kulukas sõita. Pealegi ei saa Tartus turukohta kohe, vaid see tuleb välja osta terveks aastaks. Seepärast pidasin otstarbekaks hakata turustamisega tegelema kohapeal. Ostjatest puudust ei tule. Taluturgu teavad hästi meie kandi inimesed ning leiavad kergesti üles Peipsimaale puhkama ja turismiretkedele tulijad,” rääkis Signe Lelbret, kes müüb taluturul mitmesugust köögivilja. “Esimesed värsked kurgid peaksid valmima juba lähinädalatel.  Kaugel pole ka aeg, kus toon müügile tomatid, sibula ja küüslaugu ja muudki aias ning põllul kasvanut. Magusamaks turukaubaks on mesi. Seened ja marjad pärinevad ümberkaudsetest metsadest,” rääkis ta. Signe Lelbreti sõnul on tal hea koostöö taluturgu külastavate kokkuostjatega.

“Turu pidamine kodu lähedal võimaldab müüa odavamate hindadega kui poodides ning suuremate linnade turgudel. Inimesed on aga harjunud kaupu valima ja ma lubangi neil seda teha,” kinnitas taluturu avanud naine.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus