Palal pühendati Eduard Vildele näitemängudega õhtupoolik

Pala raamatukogus tähistati kirjanik Eduard Vilde 150. sünniaastapäeva näitemängulise õhtupoolikuga “Vildet tabamas”, mille sisustasid Assikvere külateatri harrastusnäitlejad.


Klassiku elu ja loomingut tutvustaval näitusel sai uudistada ka mitmeid arhailisi tarbeesemeid ja kunstiteoseid.

Eduard Vilde elust, loomingust ja ühiskondlikust tegevusest rääkis Pala raamatukogu juhataja Anu Saul. Ta esitas küsimusi ka ootamatult kohale saabunud musta mantliga mehele, kirjaniku samanimelise jutustuse peategelasele, keda kehastas harrastusnäitleja Raivo Ojakivi. Assikvere külateatri näitlejad lugesid katkendeid “Mäeküla piimamehest” ja kandsid ette  jutustuse “Kuidas unenäod täide lähevad” dramatiseeringu, mille oli teinud ja lavastanud Ülle Meos.

Huviga uudistati Anu Sauli koostatud näitust “Vildet tabamas”, kus olid välja pandud kirjaniku teosed ja tema elukäiku käsitlevad raamatud. Vilde ajastule omast meeleolu aitasid luua ka ajaloohõngulised esemed, näiteks omaaaegsed kirjutustarbed, lauanõud, 100 aasta vanune maal Austria maastikust. Esemeid ja kunstiteoseid olid näitusele toonud Ülle Meos, Reet Kuusik, Tiiu Tinni ja Anu Saul.

Näitus “Vildet tabamas” jääb Pala raamatukogus avatuks vähemalt juunini.

“Vildele pühendatud õhtupoolik tõestas veelkord Pala rahva tahet ja oskust väärtustada rahvalikul ja silmaringi arendaval viisil kultuuripärandit,” kinnitas sündmusel viibinud riigikogu liige Aivar Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus