Palal peeti osalejaterohket tantsupäeva

Möödunud laupäeval peetud Pala valla tantsupäeval “Jala kiärutusega suvve” esinesid piirkonna isetegevuslased lasteaialastest seeniorideni.  Peokavas oli märkimisväärne osa  Kodavere kihelkonna rahvatantsudel.


Traditsiooniline pidu algas rongkäiguga Pala ökopaisjärve äärest  Anna Haava nimelise Pala Kooli staadionile. Eesti Vabariigi ja Pala valla lippe kandsid  segarühma Tuuritajad mehed.  Kolme akordioniga lõid meeleolu Marve Juursalu, Katrin Puusepp ja noor rahvatantsija Jussi Värk.

Tantsupäeva avas Pala vallavanem Jozsef Weinrauch, kes andis edasi ka Jõgeva maavanema Viktor Svjatõševi tervitused ja soovid pikaajaliste traditsioonidega peo järjekordseks kordaminekus. Pala valla kultuurijuht Margit Soieva palus süüdata peotule  tänavu Jõgevamaa aasta ema tiitli saanud sama kandi naisel Merle Müüril ja tantsupäeval esinenud kollektiivide juhendajatel.

Peo juhatas sisse ühistants “Siisik”, mis on pärit Kodavere kihelkonnast. Kodavere murret kõlas ka kooliõpilaste Imre Nõmme ja Randel Kivirandi loetud etteastete  vahetekstides.

Võimlemist meenutas naisrühma “Keerutajad” esitatud tants “Õnnelaegas”. Võimlemiskava olid peoks ette valmistanud ka Pala kooli tüdrukud. Kava koostasid ja õpetasid selgeks  sama kooli õpilased Bäthel Betty Pirk ja Meribel Tarto.

“Viibin Pala tantsupäeval teist korda. Iga tants on siin tantsitud suure väärikuse ja armastusega. Hea meel oli vaadata ka võimlejaid, kes peole emotsionaalsust ja sportlikkust lisasid,” ütles Tartu Raatuse kooli huvijuht ja teenekas võimlemispedagoog Kaie Anderson.             

Pidu lõppes ühistantsuga “Oige  ja vasemba”.

“Esinejad ja juhendajad olid peoks väga püüdlikult ja põhjalikult valmistunud. Küllap aitas sellele kaasa ka asjaolu, et paljud  esinevad ka II Eesti naiste tantsupeol,” ütles Pala tanstupeo üldjuht Malle Weinrauch. “Tantsupäev läks korda meeskonnatööna, kus suurim vastutus oli kanda Pala kultuurimajal, Pala koolil ja Pala vallavalitsusel,” lisas ta.  

“Rahvatants kuulub Pala valla püsiväärtuste hulka. Pidu nautides jäi mulje, et siin piirkonnas harrastab rahvatantsu imeliselt palju inimesi,” ütles riigikogu liige Aivar Kokk.     

Pala valla tantsupeol osalenud kollektiivid ja juhendajad

Segarühm “Tuuritajad” –Malle Weinrauch

Naisrühm “Keerutajad” – Malle Weinrauch

Naisrühm “Lahe” – Julia Tross

Assikvere “Leedid” – Malle Weinrauch

Memmede rühm “Siisik” – Maire Kurs

Memmederühm “Meelespea” – Eha Veskimets

Lasteaiarühm – Tiina Karu

Pala kooli rühmad

I ja II klassi tantsurühm – Marve Juursalu

 Hüpparid – Marve Juursalu

Tantsusõbrad – Helle Värs

Külalisesineja

Torm naisrühm – Julia Tross

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus