Palal on mälumängude korraldamine traditsiooniks saanud, turniire peetakse tavaliselt aasta esimestel kuudel. Mälumängurid kogunevad Pala kultuurimajja võistluslaudade ümber umbes kolmenädalase vaheaja järel viiel korral.
Ettevõtmise korraldaja ja eestvedaja Margit Soieva sõnul seekordne mälumäng mingeid uuendusi kaasa ei too, kuid mängu läbiviija on uus – Siim Avi, kes on muide juhtinud Eestimaa kõige väiksemat ja omamoodi eksootilist Piirissaare valda. Ka võistlejad on enam-vähem samad, kes igal aastal, kuid seekord on lubanud osaleda ka üks võistkond Alatskivi vallast. Samuti jätkavad külalisvõistkonnana Pajusi mälumängurid.
Margit Soieva sõnul ta veel võistkondade arvu ei tea, sest mitmed osalejad annavad endast teada viimasel minutil. Esimest korda istuvad mälumängijad tänavu võistluslaudade taha teisipäeval, 19. jaanuaril.
Margit Soieva lubas seekord ka ise võistlusel osaleda, kuid ei tee seda kindlasti mitte ainult võidu nimel, vaid pigem nö mängu ilu ja põnevuse pärast. Tema võistkonda kuuluvad veel Anu Saul ja Sergo Paju. Tegelikult on võistkondadel olemas ka varuliikmed juhuks, kui keegi põhimängijatest osaleda ei saa. Korraldaja sõnul võiks varumängijaid lausa kaks olla, sest nii saaks võimalikult rohkem huvilisi kaasata. Nii mõnigi tahaks ehk mälumängus osaleda, aga ei saa võistkonda kokku, kuid tal võib tekkida võimalus varumängijapingilt laua taha pääseda.
Turniir koosneb viiest voorust ehk mängust. Kõige kehvemini läinud mäng võistkonnal punktiarvestusse ei lähe. Margit Soieva usub, et selline süsteem motiveerib osalejaid veelgi rohkem pingutama.
Viimane voor peetakse märtsi lõpus või hiljemalt aprilli alguses, kuid kindlat mängugraafikut pole paika pandud, vaid võetakse arvesse, milline aeg võistlejaile kõige paremini sobib. Auhindadeks on traditsiooniliselt raamatud ja kinkekaardid.
TOOMAS REINPÕLD