Palal algab neljas mälumänguhooaeg

Palal on talvel populaarne mälumäng. Sealse kultuurimaja juhataja ja mälumängu korraldaja Margit Soieva sõnul on Palal varemgi mälumänge korraldatud, aga pealkirja all  “Tunne oma kodu Eestimaad” saab seal turniir teoks neljandat korda. Ta lisas, et terve nädal on veel aega võistkondade registreerimiseks ja seetõttu oleks vara osalejate arvu välja hõigata. Osalemisaktiivsuse võib aga heaks hinnata, kui registreerub 6-7 võistkonda. Aasta tagasi oli võistkondi 9, ehkki üks neist võistluse pooleli jättis.

Kuuldavasti on võistlema tulemas ka uustulnukaid. Mängu tuleb läbi viima Marko Kass Eesti Maaülikoolist, kes on Margit Soieva kinnitusel väga tark ja tubli inimene. Kultuurimaja juhataja sõnul tuleb võistlusele kasuks, kui küsimused koostab keegi väljastpoolt, kellel on nii-öelda oma käekiri. Margit Soieval ja Anu Saulil, kes möödunud aastal küsimused koostasid, on nüüd plaanis ise võistluslaua taha asuda. Igas võistkonnas peab olema kolm liiget.

Pala  mälumänguturniir koosneb neljast mängust, mis viiakse läbi umbes kolmenädalase intervalliga. Turniir loodetakse lõpetada märtsikuus. Iga võistluse jaoks on koostatud 25 küsimust, mis jagunevad 5 erinevasse kategooriasse: sport, geograafia, ajalugu, loodus ja varia. Turniiri lõppedes jagatakse auhindu.

Margit Soieva nentis, et soojamaareise neil välja pakkuda pole,  aga raamatud on jõukohased ja sobivad autasud. Talle on meelde jäänud ühe võistleja poolt aasta tagasi öeldud lause, et ega mäng ju mõisa peale ei käi, aga tänu tahaks ikka.

Kõik inimesed ei laula, ei tantsi ega tee ka sporti. Nemad saavad oma meelt lahutada ja võimeid proovile panna mälumängus kaasa lüües.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus