Pala suusamaratonil võidutses Karupesa Team

Möödunud laupäeval oli Pala suusamaratoni starti kogunenud 110 noort sportlast, kellest peaaegu kõik ka lõpetasid. Sel korral olid edukaimad Oti SK Karupesa Teami suusatajad, kes võtsid neljas arvestuses kolmikvõidu.

Järjekorras kolmeteistkümnes suusamaraton toimus sel korral plusskraadidega, sest külmalaine lõppes just ööl vastu maratonipäeva. Võrreldes möödunud maratonidega tähendasid plusskraadid pisut kehvemaid ringiaegu. Suusa libisemise määras õige määrdevalik.

Maratonil võisteldi üheksas vanusearvestuses ja viie kilomeetrisel ringil vabatehnikas. Noorimas tüdrukute klassis võistles 15 tüdrukut, kes kõik 5-kilomeetrise distantsi edukalt läbisid. Esimesena finišeeris SK Rakke kasvandik Mairis Õispuu, kellele kaotas täpselt ühe minutiga teise koha omanik Marielmerlii Pulles Karupesa Teamist. Noorimate tüdrukute arvestuses pälvis kolmanda koha Hanna-Britt Laursoo Tartu SK-st. Kuni 14-aastaste tüdrukute vanuseklassis startis 14 neidu,  kellest pärast 10 kilomeetrit suusatamist jõudis finišisse 13. Selles vanuseklassis võtsid kindla kolmikvõidu Karupesa Teami neiud. Esimesena ületas finišijoone Maribel Tamm, teisena Katrina Ojavee ning kolmandana Kristin Peterson.

Tüdrukute tihe rebimine

Kuni 16-aastased tüdrukud pidid samuti läbima 10 kilomeetrit ning kõik 9 tüdrukut said ka sellega hakkama.  Ka selles vanuseklassis hõivasid kolm esimest kohta Karupesa Teami kasvandikud. Esimese koha peale käis väga tihe rebimine, siiski võttis oma tiimikaaslase ees  võidu Keidy Kütt, edestades Marju Meemat vaid ühe sajandikuga. Keidy sõnul tuli talle võit ootamatult, sest konkurents oli väga tihe. „Alguses oli suhteliselt lihtne, kuid hiljem läks raskemaks, sest distants oli pikk ja väsimus tegi oma töö,” rääkis Keidy ja kinnitas, et sulailm teda ei häirinud. Siiski mainis kolmanda koha omanik Helen Merilo, et talle sula eriti ei istunud. „Suusk ei tahtnud libiseda, raske oli sõita” tunnistas Helen.

Naiste arvestuse vanimas klassis osales vaid kolm neidu, kes pidid läbima 15-kilomeetrise distantsi. Selle arvestuse parim oli Teele Tiidt Karupesa Teamist. Teiseks tuli Helen Altmets CFC Spordiklubist ning kolmas koht kuulus sel korral Laura Põldojale Tartu SK-st.

Kõige rohkem osavõtjaid oli kuni 12-aastaste poiste vanuseklassis — 20. Nad kõik suutsid pärast 10 kilomeetrit ka võidukalt finišeerida, kusjuures kõige kiirem oli Kaarel Karri Suusaklubist „Margus“, teine oli Tair Tooming Avinurme SK-st ning kolmas Alvar Ratt Ülenurme Gümnaasiumist. M14 klassi kiireim oli Nõmme SK kasvandik Toomas Kollo, kellele järgnesid Karupesa Teami suusatajad Siim Lehismets, Marten Pulles ja Mats Karo.

17 poodiumikohta Karupesale

M16 klassi kolm parimat olid Gunnar Kruus, Ardo Kruus ja Taavi Lehemaa, kes kõik esindasid Karupesa Teami. Samast klubist on pärit ka maratoni M18 klassi esikolmik, kuhu kuulusid Hans Teearu, Karl Laasik ja Marko Liiva. Kõige vanemas noormeesteklassis oli osalejaid kuus ja nad läbisid maratonil 25 kilomeetrit. Paaril esimesel ringil liidrikohta hoidnud Heiki Möll oli sunnitud lõpuks siiski koolikaaslasele Rauno Tiimannile alla vanduma. Selles võistluses tuli kolmandaks Eno Vahtra Karupesa Teamist.

Kohtade arvestuses oli Pala maratoni parim Oti SK Karupesa Team, kelle sportlased võitsid 5 esikohta, 6 teist ning 6 kolmandat kohta. Ühe kulla, hõbeda ja pronksi sai ka Ülenurme Gümnaasium. Kahe pronksmedaliga oli edukas Tartu SK. Ühe esikoha said nii SK Rakke kui ka SK „Margus“, ühe teise koha saavutas  Avinurme SK.