Pala postkontor esmaspäevast suletud

Esmaspäeval sulges aktsiaselts Omniva Palal postkontori ja alustas postiteenuse osutamist Coop Jõgeva kohalikus A ja O kaupluses.


Pala vallavanema Jozsef Weinrauchi sõnul tuli vallavalitsusse firmast Omniva postipunktide projektijuhi Monika Pruuli allkirjastatud kiri, milles teavitati, et alates 24 oktoobrist viiakse Pala külas postiteenuse osutamine üle postkontorist Pala A ja O kauplusesse.

Hoolimatu tegutsemine maainimeste suhtes

Kirjas märgitakse, et postiteenuse osutamise ümberkorraldamisel on Eesti Postile esmatähtis tagada piirkonna elanikele jätkuvalt lihtne ja mugav postiteenuste kättesaadavus. “Sõnad on ilusad, kuid tegelikult pean postkontori sulgemist riigiasutuse hoolimatuks tegutsemiseks maainimeste suhtes. Ümberkorraldusest oli juttu juba mõned aastad tagasi. Nüüd viidi see siis ellu,” ütles omavalitsusjuht.

Ka Jõgeva maavanema Viktor Svjatõševi hinnangul on postkontori kinnipanemine Palal regionaalset arengut pidurdav tegu. “Maavanemate seisukohta selliste sammude suhtes enam ei küsita,” ütles ta.

Pala postkontoris töötanud klienditeenindaja Kaja Nukka ütles, et esimeseks tagasilöögiks asutuse tööle oli postipanga teenuse lõpetamine. “Mul tuleb nüüd uus töökoht leida. Olen selle protsessiga juba alustanud,” tunnistas ta.

Postipuntide tegevuseks on kirisaadetise edastamine liht-, täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni kaks kilogrammi (sisemaine ja rahvusvaheline), postipaki edastamine täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni 20 kilogrammi (sisemaine ja rahvusvaheline), maksete vastuvõtt ajakirjandustellimuste vastuvõtt postimaksevahendite, postikaupade müük.

Õigustavad postipunkti pikema lahtiolekuajaga

Firma Omniva kommunikatsioonispetsialist Mattias Kaiv nimetas postiteenuste liikumist postkontoritest teistesse teenindusasutustesse üleüldiseks trendiks. “Näiteks külapoes või raamatukogus, mis on märkimisväärselt pikemate lahtiolekuaegadega, on postiteenused kohalike jaoks märkimisväärselt kättesaadavamad,” märkis ta.

Kaivi sõnul jäävad postkontorid esilagu alles vaid tihedalt asustatud piirkondades, kus teenusemahud on liialt suured, et mõne muu põhitegevusega asutus neid teenindada suudaks.

“Pala postipunkt asub vaid paarisaja meetri kaugusel varasemast postkontorist ning osutab postiteenuseid kordades pikemalt kui postkontor. Kui postkontor on avatud viiel päeval nädalas vaid mõned tunnid päevas, siis postipunkt osutab teenuseid esmaspäevast laupäevani ja lisaks veel pühapäeviti hommikust õhtuni. Postipunktis on pikema lahtiolekuaja tõttu oodata aga teenuse kasutatavuse kasvu,” lisas Omaniva esindaja.

Palal asuvast A ja O kauplusest öeldi Vooremaale, et postipunkti teenust osutuvad kõik kaupluses töötavad müüjad ja juhataja, kes saanud vastava koolituse.

“Kõige pingelisemateks ja rahvarohkemateks päevadeks postipunktis kujunevad usutavasti päev, mil inimesed omavalitsuse organiseeritud bussiringiga küladest vallakeskusesse tulevad, samuti pensionide maksmise päev iga kuu 5. kuupäeval ja palgapäevad,” prognoosis endine postkontori klienditeenindaja Kaja Nukka.

Vooremaa toimetusele teadaolevalt paneb oma uksed 31. oktoobrist kinni Palamuse postkontor ning sama saatus ootab tuleva aasta 9. jaanuarist ka Torma postkontorit. Torma valla kodulehel oleva teate järgi avatakse Torma A ja O kaupluses 9. jaanuaril Eesti Posti Torma postipunkt.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus