Pala kultuurimajas peeti kaheteistkümnendat jõululaata

Pala kultuurimajas peetud traditsioonilisel jõululaadal pakkusid rikkalikus valikus omavalmistatud suupisteid ja käsitöötooteid nii paikkonna elanikud kui ka kaugemalt tulnud kauplejad. Naiskodukaitsjad korraldasid laadal heategevusliku loterii.

Pala kultuurimaja direktor Margit Soieva märkis, et tänavusel jõululaadal müüsid kohalikud inimesed mett, suitsuvorsti ja sinki, käsitööd alates villastest sokkidest ja kinnastest kuni pitspõlledeni, samuti käsitööseepe ja kaunisatud karpe.

“Oma kaubaga olid kohal ka MTÜ Kääpa OTT, OÜ Juustupoisid Võrumaalt, Otepää lihatööstus Edgar, Alatskivi magasiait ning puukujude meisterdajad,” lausus ta.

“Elan ise Palal, mistõttu toon meie ettevõtte tooteid siia meelsasti müügile. Jõululaadal läksid kõige paremini verivorstid,” ütles Otepää lihatööstuse müügijuht Mihkel Sildver.

Pala kandi ettevõtja Merje Ottsoni sõnul oli tal kõige südantliigutavam müüa lapse meisterdatud käsitööd.

Kohviku sisustas seekordsel jõululaadal Pala noortekeskus. Naiskodukaitse Põhja-Tartumaa jaoskond korraldas Pala jõulaadal juba viiendat korda heategevusliku loterii.

“Loteriiks annetasid väga paljud inimesed ja ettevõtted nii ümbruskonnast ja kaugemalt,” rääkis Margit Soieva. Ise pani ta loosiauhinnaks mustsõstra-pirni-kaneelimoosi ja punasesõstra-banaanimoosi.

Soieva sõnul on Pala kultuurimaja jõululaatasid nüüdseks korraldatud 12 korda. Esimene laat sai teoks 2006. aasta 6 detsembril.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus