Pala kultuurimajas loodi ansambel Domino

Pala kultuurimaja direktor Margit Soieva ja akordionist Johannes Haav otsustasid koos musitseerima hakata. Nüüdseks on duost saanud trio, ansambli kolmandaks liikmeks on basskitarrist Andres Vöörmann Jõgevalt.

Margit Soieva on Johannes Haavaga pikki aastaid koostööd teinud. Pala kultuurimajas on olnud korduvalt Johannes Haava fotonäitusi ja siin on kuuldud ka tema pillimängu.

Pillimeeste peol väike üllatus

“Ega ma tõtt öelda teagi, kuidas Johannes mu lauluoskusest teada sai, kuid 2015. aasta kevadel vahetult enne maakondliku seenioransamblite päeva Palal tegi ta mulle ettepaneku mõned laulud koos teha. Tookord saatsid mind Johannes akordionil ja Hillar Laane kitarril. Aga siis tundus, et selliseks ühekordseks projektiks see jääbki…

Käesoleva aasta suvel võttis Johannes minuga taas ühendust, sest tulemas oli Ranna rahvamajas Pillimeeste pidu ja leidsime, et teeks väikese üllatuse. Ja nii see siis algaski. Selle aasta sügisest teeme juba Pala kultuurimajas aktiivselt proove,” rääkis Margit.

Tema sõnul leiti ansamblile üsna kiiresti nimi. “Minu laulurepertuaaris on väga kauni sõnumiga laul – Domino – ja sealt see tuligi. Tegemist pole meile kõigile tuntud mänguga, vaid Domino kui maskikandja. Me kõik kanname aeg-ajalt maske. Ja esinejad/loojad eriti, me peame kiiresti ümber kehastuma. Aga kes tegelikult selle mõttelise kostüümi ja maski varjus on, eks seda otsustab kuulaja.”

Sobiksid hästi tänavamuusikuteks

Margit Soieva märkis, et aeg-ajalt nad Johannesega ikka naeravad ja arutavad, et sobiksime hästi Pariisi tänavamuusikuteks. “Oleme mõlemad sellise romantilise meelelaadiga, meile on oluline meloodia ilu ja voolavus ning mulle lauljana ka laulu sõnum, tunne, mida püüan kuulajani viia. Laule on praegu selle paarikuise prooviajaga nimekirjas paarikümne ringis. On selliseid, mis kindlasti jäävad nn kullafondi ja selliseid, mis veel küsimärgiga. Mõne looga ongi nii, et kohe ühe prooviga ei saa end kuidagi häälestatud ja lihtsalt lugu ei meeldi, aga järgmisel proovil võtad taas käsile ning tuleb kenasti välja. Vajab laagerdumist, nagu me ütleme. Meil on tõesti töised proovid. Paar tundi pillimängu ja laulu kaob kuidagi märkamatult.”

Pala rahva ette tulevad 10. jaanuaril

“Margitile on looja andnud haruldase muusikalise taju ja rütmitunde. Temaga on lausa puhas rõõm koos musitseerida,” märkis akordionist Johannes Haav.

Ansambli kolmandaks liikmes tuli bassikitarrist Andes Vöörmann Jõgevalt. Andres on mänginud kunagises Jõgeva metsamajandi populaarses ansamblis Partner ja löönud kaasa ka Jõgeva kultuurikeskuse kollektiivides.

“Oktoobris esinesime Sadalas Täiskasvanud õppija nädala tunnustamisüritusel, 10. jaanuaril on plaanis oma kodumajas ‒ Pala kultuurimajas ‒ publiku ette astuda. Vaatame, kuidas meid vastu võetakse. Me oleme tõesti pigem salongiansambel ja sellise sumeda-pehme-romantilise meeleolu loojad,” rääkis Pala kultuurielu eestvedaja Margi Soieva.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus