Pala koolis lõppesid olümpiamängud

Lapsed panid end proovile väga erinevatel võistlusaladel, näiteks mäe- ja murdmaasuusatamises, teatevõistlustel ja laskmises. “Algul tahtsime ka laskesuusatamises olümpiavõitjad välja selgitada, kuid ilmad olid võrdlemisi külmad. Nii oleksid laste näpud päris ära külmunud, kui nad suusarajal veel laskma ka oleks pidanud,? rääkis Pala kooli kehalise kasvatuse õpetaja Kalev Karu.

Reedel, kui Palal olid külas Torma kooli õpilased, võtsid kahe kooli lapsed mõõtu mitmetel sisespordialadel, näiteks korvpallis ning lustakates teatevõistlustes. Võistlusi peeti ka väljas, ühe alana oli kavas kelgu vedamine. “Kuna Torma lastel on talialadeks valmistumise võimalust vähem kui meil, valisime sellised võistlused, mis ei vaja spetsiaalset ettevalmistust,” ütles Pala kooli direktor Malle Weinrauch.

5.-9. klassi õpilased said olümpiamängude ajal käia ka Lõuna-Eestis Ansumäel ja Väikesel Munamäel, kus harjutati näiteks lumelauaga sõitmist. Väljasõidul selgitati ka olümpiavõitjad mäesuusaaladel ? kiirlaskumises ja slaalomis. Kooli direktori sõnul oli väljasõit väga oodatud sündmus ning vaheldus igapäevasele koolielule. Algklasside õpilased sõidavad Tartusse Lõunakeskusse uisutama ning külastavad Eesti Spordimuuseumi.

Olümpiamängude ajale langes ka juubelihõnguline, kümnes noorte suusamaraton, kus pea kogu koolipere osaliste, korraldajate või abilistena kaasa lõi.

Olümpiamängud toimusid Palal juba kolmandat korda: kaks talve järjest on koolirahvas pidanud taliolümpiamänge, üle-eelmisel aastal toimusid aga suveolümpiamängud. Edaspidi loodetakse , et igal aastal hakatakse olümpiaegiidi all mõõtu võtma nii suve- kui talvealadel. Selleks, et kooliolümpiamängud toimuda saaksid, on kirjutatud Eesti Olümpiaakadeemiale projekte, mis on leidnud rahastamist.

Eesti Olümpiaakadeemia missioon on olümpialiikumise edendamine Eestis. Organisatsiooni tegevus on suunatud eelkõige lastele ja noortele, aidatakse läbi viia kooliolümpiamänge kogu Eestis, need toimuvad igal aastal paaris koolis kõigis maakondades.

Pala kooli õpilaste “olümpiavalmidust” suurendas ka see, et need langesid ajaliselt kokku pärisolümpiaga Torinos, millele samuti aktiivselt kaasa elati.


EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus