Pala kool osaleb projektis liikuma kutsuv kool

Anna Haava nimeline Pala kool osaleb Jõgevamaalt ainsana õpilaste koolipäeval toimuva liikumise suurendamiseks ja istumisaja vähendamiseks ellukutsutud üleriigilises projektis liikuma kutsuv kool.


Pala kooli direktori Malle Weinrauchi sõnul on selles õppeasutuses projekti liikuma kutsuv kool pilootklassiks kolmas klass, mille õpilased on saanud liikumist mõõtvad andurid. “Väga vajaliku projekti raames on muudetud nüüdisaegsemaks ka kooli liikumisrada. Ühtlasi oleme mõelnud, kuidas stimuleerida liikumist kooli siseruumides näiteks vahetundide ajal,” lisas ta.

Projekti liikuma kutsuv kool nimeks on VUNK. “Meie koolis tekitab see elevust ka põhjusel, et ettevõtmise üheks eestvedajaks on õpetaja Killu Vunk, samuti tegelevad projektiga põhjalikult huvijuht ja õpetaja Grete-Stina Haaristo ja õpetaja Marve Juursalu.

Oktoobris kogunevad Pala kooli mõttevahetusele projektis liikuma kutsuv kool osalejad kogu Eestist. Projekti on kaasatud kümme kooli, elluviimisele aitavad kaasa Tartu Ülikooli liikumislabor, ühiskonnateaduste instituut ja mittetulundusühing koolitus- ja nõustamiskeskus Hared. Rahastajaks on sotsiaalministeerium ja hasartmängumaksu nõukogu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus