Pala ansamblid esinesid Jõgeva haiglas

Pala valla seeniorideansambel “Eluhelmed” ja Naiskodukaitse Tartu ringkonna Põhja-Tartumaa jaoskonna ansambel “Vallatud kurvid” käisid esinemas Jõgeva haiglas, kus publikuks olid nii patsiendid kui ka meedikud.

Ansambel “Eluhelmed” Heino Sulgeri ja muusikahuvilised naiskodukaitsjad Pala valla kultuurijuhi Margit Soieva juhendamisel esinesid Jõgeva haigla saalis tunnipikkuse kontserdiga, kus lauldi kodust ja kaunitest tunnetest.

Kontserdi lõpuks kõlanud laulu “Mu isamaa armas” lauldi üheskoos kätest kinni hoides. “Mõnelgi kuulajal olid pisarad silmas. Veendusime veelkord selles, et inimesed vajavad häid emotsioone, mida muusika ja laul pakuvad. Küllap meenutasid meie laulud paljudele nende lapsepõlve ja noorusaega,” rääkis Margit Soieva.

Tema sõnul tekkis esinemise mõte tänu Pala kultuurimaja ja Jõgeva haigla pikaajalistele suhetele, mille käigus haigla on aidanud Palal ka tervisepäevi korraldada. “Tänutäheks otsustasime nüüd raviasutuses kontserdi anda. Kohvilauas pidasime haiglatöötajatega nii kultuurisündmuste kui ka tervisepäevade korraldamise plaane,” ütles Soieva.

“Pala kultuuritegelaste esinemine tõi meie majja pidulikkust ja meeldivat elevust. Paljud meie hooldusosakonna asukad valmistusid kontserdiks sellise põhjalikkusega, nagu toimuks see mõnes üldtuntud kultuuriasutuses,” ütles sihtasutuse Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder.

“Meie ansamblid on esinenud ka Alatskivi ja Saare valla hooldusasutustes. Kutsun kõiki Jõgevamaa taidluskollektiive viima rõõmu inimesteni, kes oma terviseprobleemide tõttu ei saa mujal kontserte külastada,” ütles Margit Soieva.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus