Pakaste mõisas korraldatakse koduloopäev ja talgud

Sel laupäeval, 14. novembril peetakse Jõgeva vallas Pakaste mõisas koduloopäev ja talgud.

18. sajandi lõpul ja 19. sajandi algul ehitatud mõisa peahoones ning selle ümbruses tehakse korrastustöid ja väiksemat remonti. Mõisakultuuri taaselustamise ja arendamisega tegelev ettevõtja Alikee Kubi ja tema abikaasa Sulev Sova annavad koduloopäeval ja talgutel ülevaate Mannteuffelite krahvisuguvõsale kuulunud Pakaste mõisa ajaloost ning selle korrastamise senisest kulgemisest.

“Näiteks külastame kaunite võlvidega keldrit, vaatame lähemalt ajaloolisi uksi ning muudki. Ühiste korrastustööde käigus avastame ehk veel nii mõndagi uut ja huvitavat. Kohale palume tulla töörõivastes ja kaasa võtta tööriistu,” rääkis Alikee Kubi ja lisas, et talgud algavad kell kaksteist päeval ning kogunetakse  pool tundi varem.

“Koduloopäeva ja talgute eesmärk on tõsta huvi paikkonna ajaloo vastu ning edendada ühistegevust kogukonnas. Kehakinnituseks pakume kodumaisest lihast ja köögiviljadest valmistatud suppi, Kursi jahilossi restorani majakooki “Mõisapreili võlu” ning kohvi ja teed. Huvitavat ja meeleolukat tegevust leiame ka koos vanematega kohale tulnud lastele,” lubas Alikee Kubi.

“Koos oma pereliikmete, sõprade ja tuttavatega oleme Pakaste mõisat korrastanud ligi poolteist aastat. Energiat ja usku tegevuse perspektiivikusse annab mõistev ja kultuurilembeline suhtumine Jõgeva vallavalitsuselt,” lisas ta.

Pakaste mõis asub Painkülast Puurmanisse suunduva tee viiendal kilomeetril.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus