Pakasest hoolimata on “Karikakra” ehitus veel graafikus

Üleeile peeti Jõgeval lasteaia “Karikakar” sarikapidu ning ehituse projektijuht kinnitas, et praegust seisu arvestades valmib hoone augusti alguseks, nagu planeeritud on.

Kolm kuud tagasi, mil lasteaiamaja nurgakivi sai, ütles YIT ehituse lõuna regiooni juht Aivar Tõnnis, et ehitusprotsessi võib raskendada ja pikendada käre pakane. Nüüd, mil kraadiklaasipügal juba paar nädalat üsna madalal püsinud,  nentiski projektijuht Tarvi Taim, et nii mõnigi töö on selle pärast viibinud. Sellise külmaga ei saa tema sõnul näiteks põrandaid paigaldada. Et ehitustegevus täielikult toppama ei jääks, on YIT ehitus tellinud vastavad seadmed, millega pinnast sulatada. “Eks see nõuab lisakulutusi, kuid meie eesmärk on hoone tähtajaks valmis saada,” kinnitas projektijuht. 

Mõningaid muudatusi on ette tulnud

Paratamatult on töö käigus projektis mõningaid muudatusi tehtud ning neid arutatakse ja püütakse lahendusi leida teisipäevastel ehituskoosolekutel. Abilinnapea Aare Olgo kinnitusel räägitakse muudatuste osas läbi ennekõike  lasteaia töökollektiivi ja ehitajatega ning püütakse jõuda kompromissini.

Lasteaia juhataja Mare Suviste sõnas, et täpsustused ja  parandused on puudutanud mõningaid konstruktsioone, mis polnud esialgu piisavalt ohutud.

“Hoone fassaadile on plaanis paigaldada karikakra kuju, mida lapsed saaksid pöörlema panna. Nüüd selgus, et seda tuleb muuta veidi ohutumaks, sest praeguse variandi puhul võib juhtuda, et mõne lapse näpp sinna vahele jääb,” tõi Mare Suviste näite.

Veel on kõne all olnud koridori laius. Ehitaja välja pakutud variant on veidi kitsam, kui lasteaednikud seda soovinud oleksid. Samas tuleb arvesse võtta ka projekti ning jõuda kõiki pooli rahuldava kompromissini. Linnapea Mihkel Kübar kinnitas, et muudatused ehituse käigus on üsna tavalised. 

Loodeti kiirele kevade tulekule

Sarikapeoga samal päeval kuulutati välja ka mööbli ja seadmete hange. Jõgeva linna arenduse peaspetsialist Erki Teder sõnas, et eeldatavasti esitatakse neile kümmekond pakkumist, mille hulgast tuleb parim välja valida. Sisustuse soetamiseks peaks kuluma ligikaudu 100 000 eurot, mis on osa kogu hoonele kuluvast 2,3 miljonist eurost. “Eks näha ole, kas see mööblile kulutatav summa läheb suuremaks, kui planeeritud, sest siia tuleb palju eritellimusmööblit, mis on tavalisest oluliselt kallim,” rääkis Teder.

Linnapea Mihkel Kübar lisas, et lasteaia “Karikakar” projekt on üsna eriline ning seetõttu  jagub kõikidel osapooltel arutamist ja nuputamist hoone valmimiseni.

Samas on nii linnavalitsus, lasteasutuse töökollektiiv kui ehitajad positiivselt meelestatud ning seni on kõik plaanipäraselt sujunud. “Maja seinu püsti seismas nähes on juba väga hea tunne sees,” lisas Mare Suviste. “Karikakra” pere on ju pidanud juba poolteist aastat ühisgümnaasiumis asenduspinnal elama.

Projektijuht Tarvi Taim tunnistas, et nad lootsid ka kevade varasele tulekule, mis oleks ehituse tempot tõsta lasknud, kuid paraku on see lootus tühja läinud. Samas rõhutas ta, et nad teevad hoone õigeaegseks valmimiseks omalt poolt kõik.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus