Pajusis tuleb ratsutamisvõistlus

Eeloleva pühapäeva, 12. juuli ennelõunal saab Pajusi valla Loopre-Lepiku ratsatalus teoks ratsutamisvõistlus. Täpsemalt toimub pühapäeval Loopre-Lepiku talus Eesti Hobusekasvatajate Seltsi (EHS)  karikavõistluste 2. etapp. Ratsutamisvõistluste direktor ja Loopre-Lepiku ratsatalu arendaja Lembit Paal lausus, et see maneež saigi rajatud täismõõtemtes 35×80 meetrit just selle mõttega, et edaspidi oleks seal võimalik ratsutamisvõistlusi korraldama hakata. Ehkki peamiseks eesmärgiks maneeži rajamisel oli pakkuda ratsutamise algõpet. Maneeži arendamisel ei seatud endale eesmärki ajalises plaanis, millal maneež võistluste läbiviimiseks valmis võiks olla.

Pühapäeval peetava võistluse näol küll tegemist EHSi karikaetapiga, kuid võistluse viib korraldajana läbi Loopre-Lepiku ratsatalu. Paali sõnul on ratsutamisvõistluste puhul kujunenud välja nii, et võistlejad registreeruvad suvise tiheda võistlusgraafiku tõttu võistlusele kuni viimase hetkeni ja nii on raske ennustada, kui palju Loopre-Lepiku ratsatalu maneežil võistlejaid olema saab. Võistluste korraldaja usub, et paarkümmend võistlejat tuleb kindlasti kohale, võib-olla rohkemgi.

Võistlusel hinnatakse eraldi Trakeeni, Eesti ja Tori hobuseid.Kavas on takistussõidud 80 cm, 100 cm ja 110 cm parkuurides. Lembit Paal ütles, et ühelt poolt on hea, kui Loopre-Lepiku ratsamaneež võistluspaigana kasutamist leiab, teisalt on see korraldajate jaoks seotud suurte väljaminekutega, mis tuleb oma taskust kinni maksta. Samas tõdes võistluste direktor, et nad võtsid võimaluse vastu ning teevad võistluse kindlasti teoks. Korraldajad oleksid väga tänulikud, kui keegi ratsutamisvõistlusele toetajana õla alla paneks.

Kindlasti saab pühapäeval Loopre-Lepiku ratsatalus teoks suurepärane võistlus, mida siinkandis varem pole olnud. Lembit Paal lausus, et kohalikel inimestel tasub võistlustele kaasa elama tulla, sest ratsaspordi näol on sõna otseses mõttes tegemist ilusa spordialaga, kus saab näha ilusaid treenitud ja hästi hooldatud hobuseid, kena riietust ning sinna juurde kuuluvat vaatemängulisust. Kas ka edaspidi Loopre-Lepiku ratsatalus võistlusi korraldama hakatakse, selgub siis kui pühapäevane tuleproov läbi on tehtud.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus