Pajusis tehakse taas veine

Pajusis käivitas omal ajal veinitootmise kolhoos kauaaegse esimehe Peeter Meriläineni algatusel. Taasiseseisvunud Eestis jätkas veinide valmistamist aktsiaselts Nurga. Firma praegused omanikud eesotsas ettevõtja Mark Rivkinga pidasid möödapääsmatuks tootmise mitmekülgset uuendamist. Tööstuse nüüdisajastamine tingis veinide valmistamisel ka mõningase vaheaja. Veini villimist alustati taas tänavu juulis.
Omanikud investeerisid 6 miljonit
Aktsiaseltsi juhatuse liikme ja tegevdirektori Valeri Voronkini sõnul investeerisid  omanikud 6 miljonit krooni. ?Taastasime veini villimise senise liini ja paigaldasime uue Itaalia liini. Rekonstrueerisime ka veinide hoidmiseks kasutatavad tünnid. Ühtlasi nüüdisajastasime tehnoloogiat. Kääritamiseks tarvitame Rootsist toodud pärmi, mida tarvitavad paljud Euroopa veinitööstused,? rääkis Voronkin.
Aktsiaseltsis Nurga jätkatakse juba aastaid toodetud veinide ?Pajusi?, ?AromaaT?, ?Renett?, tikri-, mustsõstra- ja kirsiveini valmistamist. Lähiajal hakatakse villima ka kangemaid veine ?Rubin? ja ?Zolotoje Jabloko?. ?Uus tehnoloogia võimaldab ka neid veine valmistada ilma piirituseta,? kinnitas Voronkin.
Veinide tootmiseks ostetakse Leedust naturaalseid marjakontsentraate. Aktsiaselts Nurga turustab veine paljudesse Eestimaa paikadesse.
12 inimese töökohad säilisid
Hiljuti alustas ettevõte ka viina tootmist, millele oma kaubamärki arvestades pandi nimeks ?Nurga?. Viina valmistamisel on toormeks Rakveres valmistatud piiritus.
?Viina hakkasime tegema turuvajadustest lähtudes. Mõneski piirkonnas, näiteks Ida-Virumaal, ostetakse viina rohkem kui veini,? ütles firma juht.
?Ettevõttes on tootmine korraldatud nii, et samu liine saab kasutada nii veinide kui ka viina villimiseks,? lausus ta.
Aktsiaseltsis Nurga on 12 töötajat. Üheks staa?ikamaks spetsialistiks on tehnoloog Eve Mandra, keda töökaaslased hiljuti õnnitlesid kuuekümnenda juubeli puhul.
Teisipäeval tutvus ASi Nurga veinitööstusega ka Pajusi vallavanem Heldur Lääne. ?Olen Pajusi venitööstuses kunagi meistrina töötanud ja nüüd oli mul uuendatud firmas üsna huvitav ringi vaadata. Valla vaatevinklist pean kõige olulisemaks seda, et uued omanikud on ettevõttes töökohad säilitanud,? lausus Lääne.


JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus