Pajusis saab teoks kaheksas mõisapäev

Eeloleval laupäeval, 18. juulil saab Pajusi mõisapargis teoks kaheksas mõisapäev. Pajusi külaseltsi juhtuse liige ja mõisapäeva korraldava toimkonna esindaja Aili Soolepp lausus, et päev algab traditsiooniliselt. Nagu varasematelgi aastatel, on ka seekord mõisapäeval kohal kauplejad. Samuti saavad kohaletulnud osaleda käsitöö õpitubades, sõita hobukaarikuga. Samas pole Pajusis mõisapäeval kauplemisele rõhku pandud, seal on hoopis tähtsamal kohal erinevad esinejad ning päevakohaste tegelaste väljaselgitamine mõisaproua ja mõisahärra ning mõisapreili ja noorhärra valimise näol. Samuti saab Pajusi mõisapäeval vaadata-kuulata erinevaid esinejaid, kus sealsel laval astuvad üles Marko Matvere ja Peep Raun, Grete Paia ning nii Pajusi kui ka kaugemad harrastusesinejad.

Kui vihma hakkab kõvasti sadama, on mõisapäeva korraldjad ürituse läbiviimiseks broneerinud pargist teisel pool teed asuva Pajusi rahvamaja, kuhu mahub umbes paarsada külalist. Väike vihm mõisapäeva läbiviimist kindlasti ei sega, sest mõned aastad tagasi oli Gerli Padari esinemist vihmasajus kuulamas väga suur hulk mõisapäevalisi. Tavaliselt on Pajusi mõisapäeval 500-600 külastajat olnud, ühel väga ilusale ilmale juhtunud mõisapäeval küündis külastajate arv lausa 800ni.

Pärast eeskava lõppemist süütavad Pajusi kaunite kodude esindajad ning Pajusist pärit tublid koolilõpetanud mõisapargis lõkke, mis soojendab ja valgustab päeva niikaua kuni inimestel tantsulusti jätkub. Aili Soolepa sõnul tahavd mõisapäeva korraldajad jätkata selle suveürituse korraldamist nii kaua, kuni inimestel huvi jätkub. Iga mõisapäeva lõpus on palutud, et aasta pärast  järgmine pidu tuleks.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus