Pajusi vallavalitsus kutsus kõige väiksemad kodanikud vastuvõtule

Pajusi vallas on kenaks traditsiooniks kutsuda aasta lõpul vastuvõtule need pered, kuhu aasta jooksul on sündinud lapsi.

Vallavanem Reet Alev lausus, et üldiselt on Pajusi vallas aasta jooksul sündivate laste arv kümne piires püsinud. Ainult  2008. aastal tõusis see 18-le. Möödunud reedel peetud pisipõnnide vastuvõtule oli kutsutud 11 last — kuus tüdrukut ja viis poissi. Kuid veel sama päeva õhtul registreeriti vallas ühe poisslapse sünd.

Lapsele kingitakse vastuvõtul nimeline hõbelusikas ja perele antakse üle sünnitoetus, mille suurus oli lõppeval aastal 250 eurot. Vallavanema sõnul ei anna nad sünnitoetust perele üle lapse sünni registreerimisel, vaid seda tehakse pidulikul vastuvõtul, et see muude summade sisse ära ei kaoks. Noor pere saab vallalt  ka n-ö titapaki, milles väikelapsele vajalik varustus.

Sündide arvu vähenemist pole Reet Alevi sõnul lähiajal põhjust  karta. Praegu on vallas plaanis luua Pisisaare lasteaiale juurde üks uus kümnekohaline rühm, mille projekteerimine juba käib. Pisisaares on võimalik kortereid küllalt soodsa hinnaga soetada. See on ka üks põhjustest, miks sinna noori peresid juurde tuleb. Alev lausus, et kui Pajusi valla noorpered julgevad sellise tõsise sammu ette võtta ja lapsi muretseda, siis jätkub kindlasti ka titade piduliku vastuvõtu traditsioon.

Pajusi vallavanema sõnul peeti väikesi ilmakodanikke meeles juba külanõukogu ajal. Vahepeal see traditsioon lühiajaliselt katkes, kuid tema eelkäija vallavanema ametis Heldur Lääne taastas selle kohe oma ametiaja alguses.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus