Pajusi vallas avati maakonna moodsaim spordihoone

Reede õhtul avati pidulikult Pisisaare spordikeskus. Pajusi valla koolilapsed ja piirkonna täiskasvanud said enda kasutusse suure spordisaali ning tänapäevase jõusaaliga 1200-ruutmeetrise hoone, kus paikneb ka Jõgevamaa ainus ronimissein.


 Pajusi vallavanem Reet Alev tõdes, et tegelikkuseks on saanud üks Pajusi valla unistustest. “Oleme saanud keskuse, kus on võimalik sportida, viia läbi spordi- ja kultuuriüritusi ning korraldada mitmeid koolitusi,” lausus ta.

Maaküttega spordikompleksis paikneb 640-ruutmeetrine spordisaal, kus saab mängida korv-, võrk- ja sulgpalli, ronida ronimisseinal ning võtta osa rühma- ja tantsutreeningutest. Saali saab vahekardinaga pooleks jagada ning see võimaldab seal samaaegselt  erinevaid üritusi korraldada.

K&M Projektbüroo projekteeritud ning Nordlin Ehituse  ehitatud hoone teisel korrusel paikneb tänapäevaselt sisustatud 76-ruutmeetrine jõusaal ning kaheksateist inimest mahutav nõupidamisruum; spordikeskuses on võimalik ka ööbida. Pärast treeninguid saab lõõgastuda spordikeskuse auru- ja leilisaunades, hoones paikneb ka kohvik.

Spordikeskus kerkis kohaliku maavara toel

Tavapärasest erksam on Pisisaare spordihoone välimus. “Hoone fassaadi ehib Põltsamaa kihelkonna rahvariideseeliku triibustik,” selgitas Pajusi vallavanem. “Just selliste värvidega triibustiku on Pisisaare algkooli õpilased 1920. aastal Pisisaare küla Väljavahi talust Eesti Rahva Muuseumi etnograafiliste esemete kogusse saanud. Seelik on kootud umbes 1870. aaastal  Loopre külas Mari Oldemanni poolt.”

Mullu kevadel alanud ja algselt aastaks planeeritud ehitustööd said valmis kümne kuuga. Pisisaare spordikeskus läks vallale koos käibemaksuga maksma  1 110 255,36 eurot. “Hoonesse pandud raha on tulnud meie oma valla ressursi – paekivi – kaevandamisest  valla eelarvesse laekuva maavara kaevandamisõiguse tasu kaudu,” lausus Reet Alev, lisades, et paekivi on kasutatud ka hoone ümbruse kaunistamiseks.

“Hoone ehitamise käigus on avaldatud arvamust investeeringu otstarbekuse ja funktsiooni üle,” lausus Pajusi vallavanem. “Korduvalt olen pidanud vastama küsimusele, miks me ujulat ei ehita, spordisaale on ju igal pool. Pajusi valla mõlemal koolil on siiani puudunud võimalused siseruumides sportida ning ka vallaelanike sportimisvõimalused siseruumides piirdusid siiani heade naabrite poolt pakutavaga. Need on kaalukad põhjused, miks me valisime spordisaali ehitamise.”

“Otstarbekaks teevad hoone selle külastajad,” jätkas Alev. “Soovin, et nii Pajusi valla kui ka lähipiirkonna inimesed leiavad tee siia, et läbi spordi oma tervisele head teha. Soovin, et tänu Pisisaare spordikeskusele muutub piirkonnas jälle populaarseks noorte korvpall, tekivad paremad tingimused harrastajate tasemel erinevate sportmängudega tegelemiseks ning spordisaali jõuavad ka need inimesed, kes aastakümneid on sportimisest eemal olnud.”

Pisisaare algkooli ja Aidu lasteaed-algkooli direktor Kaare Põder märkis oma sõnavõtus, et valla lastel on nüüd väga head võimalused kehaliseks arenguks. “Ka rahvatantsutunnis on nüüd rohkem ruumi liikuda ja tantsujooniseid õppida,” lausus ta. “Sõpradega vesteldes tuli alati jutuks ka uue spordihoone ehitus ning peaaegu alati küsiti, et kas meil on nüüd nii palju õpilasi, et peab uue spordihoone ehitama. Asi ei ole alati ju vaid laste arvus,  ka väikestes maakoolides peavad olema head tingimused laste kehaliseks arenguks. Kõik algab ju lapsepõlves omandatud harjumustest. Kui me juba lasteaiast alates väärtustame liikumist ja tervislikke eluviise, siis on see meiega kaasas ka täiskasvanuks saades. Lapsed tahavad liikuda ja sporti teha ning nüüd on ka meie valla lastel see suurepärane võimalus olemas.”

Pajusi valla tänukirjad pälvisid K&M Projektbüroo OÜst Tiiu Loorman, Tiia Taevere, Eero Sepp ja Priit Lepik ning Nordlin Ehituse OÜ-st Ülo Older, Kaupo Sild, Kaarel Prikk, Heikki Soome ja Aleksei Zubarev. Ehitusjärelevalve teostamise eest võtsid valla tänukirja vastu Tõnis Ormisson OÜst Andmemasin ning järelevalveinsener Heino Puide.

Võistlusspordi asemel eelistatakse tervise arendmist

Juhataja Elmo Krummi sõnul ei hakka Pisisaare spordikeskus oma tegevuses sarnanema Põltsamaal asuva Felixhalliga. “Me ei hakka siin mitte võistlussporti, vaid tervist arendama,” tõi ta välja põhierinevuse. “Felixhallis harrastatakse põhiliselt koolilaste võistlussporti ning tavainimestele seal peale mõne võrkpallirühma väga palju aega ja ruumi ei ole. Meie saaksime midagi huvitavat pakkuda ka tavalisele töörahvale, näiteks rühmatreeningutel saaksid inimesed koos olla ning oma tervise eest hoolt kanda.”

Esimesed treeningud peeti vastavatud spordikeskuses eile – kõige esimestena said uue saali võimalused ära proovida treener Toivo Uusna juhendamisel võrkpallitarkusi omandavad koolilapsed. Kohe nende järel käivitus ka Pisisaare spordikeskuse juhataja Elmo Krummi juhendamisel tegutsev eakate liikumisring.

Lähipäevadel on spordikeskuses käivitumas ka korvpalli- ja sulgpallitreeningud ning treeninguaegade tabelis on juba oma koha leidnud ka zumba-, võimlemis- ja ringtreeningud. 6. ja 7. veebruaril toimub Pisisaares aga Fitness Weekend, kus Eesti paremate treenerite juhendamisel toimuvad rühmatreeningud. Lisainfot Pisisaares toimuva kohta leiab spordikeskuse Facebook’i lehelt, kes aga tahab kogu uue maja enne treeningule tulekut oma silmaga üle vaadata, saab alates tänasest igal teisipäeval kell 18 teha hoones tutvumisringi.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus