Pajusi mudajooksul oli tänavu märksa rohkem osalejaid

Pajusis sai möödunud laupäeval teoks teine mudajooks, millest võttis osa üle kolmesaja inimese. Võrreldes mullusega oli osalejaid tunduvalt rohkem ja ilm oli võistlemiseks ülimalt sobiv.


Mudajooksu põhidistants oli ligemale üheksa kilomeetrit pikk ning arvukate veetakistustega. Lisaks põhijooksule toimusid veel lühi- ja noortejooks. Põhidistantsil võisteldi ka võistkonniti Üksteiselt võtsid mõõtu neljaliikmelised meeste, naiste ja segavõistkonnad. Aeg saadi kirja võistkonna viimase finišisse jõudja järgi.

Segavõistkondade seas esikoha välja jooksnud Enely Aun, Allan Aun, Raimo Moks ja Kaily Moks Kivi-Vigalast Raplamaalt on endi sõnul ühe pere esindajad. Nemad märkasid Tallinna-Tartu maanteel sõites reklaamtahvlit Pajusi mudajooksu kohta. Nii sündis otsus kohale tulla.

Rapla kandist pärit mudajooksjate sõnul võtsid nad niisugusest võistlusest osa esmakordselt. Alguses arvasid küll, et mis see veidike muda ikka teeb, aga hiljem selgus, et seda oli rajal päris palju.

Võiduka pere liikmete meelest olid kõige mudasemad kohad just kaugemal, kuhu fotograafid minna ei tahtnud, sest poleks siis esimesi finišeerijaid pildistada saanud. Raplamaalt pärit jooksjad kinnitasid, et rada neile siiski üle jõu käivaks ei osutunud, ehkki treeninud nad eelnevalt ei olnud. Augustikuus plaanivad nad osaleda Rakveres toimuval ööjooksul. Kui Pajusi mudajooks ka aasta pärast teoks saab, siis lubas segajooksu võitnud pere taas Pajusis kohal olla.

Parimaks meeste võistkonnaks oli mudajooksul TÄV Grupp (Taavi Nõmmistu, Ahti Pärnsalu, Silver Aus ja Gert Pärnaste) ning parimaks naiste võistkonnaks Schmidti Maja tüdrukud (Liis Päivil, Ivi Kolts, Moonika Anvelt ja Anu Tammiku).

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus