Pajusi mudajooksul järjest rohkem osalejaid

Laupäeval, 13. juulil toimub Pajusis järjekordne, arvult neljas mudajooks, mis aastatega on võimsalt osalejate arvu poolest kasvanud.


Aastaid tagasi, kui Pajusi mudajooksu autor ja korraldaja Elmo Krumm väikest metsajooksu tegi, tekkis tal mõte hakata korraldama jooksu mööda keerukamat maastikku, millest arenes välja mudajooksu idee.

Inspiratsiooni mudajooksuks sai Krumm ka Austraalias toimuvalt spartalaste jooksult.

„Kogu rada ei taha ma kirjeldada, sest midagi peab ka üllatuseks jääma,“ jättis Krumm asjad lahtiseks. Kuid seda kinnitab ta küll, et igal aastal on rada erinev. Mudajooksu autori sõnul on osalejate arv mõne aasta jooksul tugevalt kasvanud, sest kui esimesel aastal osales 187 huvilist, teisel aastal 365 ja kolmandal aastal 658, siis kolmapäeval oli Pajusi mudajooksule registreerunud juba üle 700 osaleja.

Radagi on ette valmistatud suurt osalejate arvu silmas pidades. „Mudajooks algab pikema tavapärase jooksudistantsiga, et startiv rahvamass gruppidesse jaguneks ning et takistuste juures järjekordasid ei tekiks,“ rääkis Krumm. Enne finišit on paigaldatud takistused, seega peavad kõik jooksu lõpetajad finišeerima käpuli.

Kõik võistlejad saavad end pärast mudas sumpamist ka kenasti puhtaks pesta. Selleks on olemas nii Põltsamaa jõgi kui ka Pajusi tiik. Aga osalejad saavad end ka voolikutest tuleva veega puhtaks pesta. „Pesemisvõimaluse pakkumisel on appi tulnud ka Pisisaare spordikeskus,“ rääkis Krumm.

Eraldi arvestust peetakse nii naiste kui ka meeste hulgas, vanuseklassides kuni 39 eluaastat, 40 pluss ja 50 pluss vanuses osalejatele. Eraldi arvestust peetakse ka lastele.

Elmo Krummi sõnul ei käi mudajooksul võistlemine mitte kiirema aja peale, vaid eesmärk on pakkuda osavõtjatele erilist emotsiooni.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus