Pajusi lapsed on võistulaulmiseks valmis

 

Pühapäeval, 15. aprillil saab Pajusi rahvamajas teoks valla laste lauluvõistlus. Pajusi rahvamaja juhataja Merle Nisu sõnul valmistutakse selle sündmusega 29. aprillil Põltsamaal peetavaks maakondlikuks laste lauluvõistluse vooruks. Tänavu toimub ka üleriigiline ETV “Laulukarussell”, kuhu pääsevad maakondlikelt lauluvõistlustelt vanuserühmade parimad.  Pajusi lauluvõistlusel osalevad 5-13-aastased lapsed, kes on jagatud kolme vanuserühma. Merle Nisu kinnitusel võivad lauluvõistlusel osaleda ka nooremad kui viieaastased ja vanemad kui 13-aastased, kuid nemad ei pääse edasi maakondlikku vooru.

Iga võistleja esitab Pajusis ühe laulu oma emakeeles, saateks võib mängida nii pill kui fonogramm. Samuti on lubatud saateansambel või taustalauljad. Võistlejaid hindab kolmeliikmeline žürii. Samal päeval toimub taoline võistlus ka Põltsamaa linnas.

Pajusi valla laululapsed saavad võistlusele registreeruda 10. aprillini, seda teevad tavaliselt Pisisaare ja Vägari kooli õpetajad. Pajusis peetaval lauluvõistlusel võivad osaleda ka Põltsamaal õppivad Pajusi valla lapsed.

TOOMAS REINPÕLD 

blog comments powered by Disqus