Pajusi külaselts teeb uueks aastaks oma kalendri

Juba möödunud aastal andis Pajusi külaselts välja oma kalendri ja see võeti kohalike inimeste poolt hästi vastu. Nüüd tahetakse ettevõtmist korrata.  

Pajusi külaseltsi juhatuse liikme Aili Soolepa sõnul pöördusid seltsi liikmed oma ideega Põltsamaal tegutseva OÜ Vali Press trükikoja poole. Ettepanek võeti  vastu ning tänavuse aasta kalender nägigi seal trükivalgust. Et tähtraamat veelgi rohkem  oma oleks, pandi sinna kirja ka kohalike inimeste sünnipäevad.  

Juubilarid eriti esile toodud

Aili Soolepp märkis, et võõrastele need eesnimed kuupäevade juures  küll midagi ei ütle, aga kohalikele pakuvad need huvi. Ja kui keegi kaugemalt ühe või teise Pajusi elaniku sünnipäeva vastu täpsemalt huvi tunneb, siis antakse talle teada, kellega tegemist.  Juubilaride fotod on kalendris eraldi esile toodud. Möödunud reedel said asjaosalised Pajusi külamajas kokku, et  valida välja järgmise aasta kalendrisse sobivad pildid. Põhiliselt on piltide autoriteks Heino Sutting, Toomas Teppo ning Jüri Vester. Iga kuu juurde tuleb üks suur põhipilt, mille ümber paiknevad väiksemad pildid.

Aili Soolepa sõnul saavad nad kalendrit koostava toimkonnaga veel korraks kokku, et fotodest lõplik valik teha ning siis materjalid juba Vali Pressile trükkimiseks üle anda. 

Piltidel külaseltsiga seotud ettevõtmised

Kalendrifotod kajastavad konkreetsel kuul toimunud külaseltsiga seotud ettevõtmisi ja neilt  leiab Pajusi rahvast.

Kalendri trükkimisega seotud kulutused kaetakse külaseltsi eelarvest ja seltsi liikmed saavad selle endale soetada poole hinnaga.  Kalendrit on plaanis kinkida ka seltsi külalistele. Uue aasta kalender peaks trükikojast tulema selle aasta lõpuks, kui hästi läheb, siis juba jõuludeks. Eelmisel aastal trükiti 100 kalendrit, tänavune tiraažinumber on 75.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus