Painkülas läks käiku uus villimisliin

Lisaks möödunudsuvisele rafineerimisvõimsuse suurendamisele, on Scanola Balticu Painküla rapsiseemne töötlemise tehasesse paigaldatud uus villimisliin, mis suurendab tööprotsessi tootlikkust ja vähendab märkimisväärselt käsitsi tehtavat tööd.

Aktsiaseltsi Scanola Baltic juhatuse liige Ants Puusta ütles, et lisaks pudelite “puhumisele”, täitmisele, korkimisele ja sildistamisele, paneb kaasaegne täisautomaatne  villimisliin  kokku ka Olivia kaubamärgiga kastid ning tõstab pudelid kastidesse.

“Töötajate ülesanne on vaid protsessi kõrvalt jälgida, kastid alustele tõsta ja need ladudesse transportida.  Seoses uue liini kasutusele võtmisega suurenes pakendamise maht ligi kaks korda,” märkis ta.  Uus liin maksis 500 000 eurot. “Villimisliini investeerima ajendas meie pakendatud kaupade müügimahtude oluline kasv. Uus liin on mõeldud pudelitele  0,5 kuni 5 liitrini,” lisas Puusta.

Tema sõnul töötas endisel liinil viis inimest, praegusel saadakse hakkama kolmega. “See ei tähenda, et oleme inimesi koondanud. Pigem oleme neid juurde võtnud ja töötame kahes vahetuses. Oleme saanud juurde tootmisvõimsust ja paindlikkust,” kinnitas ta.

Pakendatakse ka päevalilleõli

Uudistootena on Scanola  Baltic toonud turule looduslikku E vitamiini sisaldava Olivia päevalilleõli. “Ettevõtte põhitoodanguks ja prioriteediks jääb ikka rapsiõli. Mõnede Eestimaa piirkondade tarbijad eelistavad aga pikaajalistest  traditsioonidest  lähtudes päevalilleõli. Samuti tahame Olivia kaubamärgiga tooteid turustada Lätti. Seepärast võtsimegi oma toodangusse põhjalikult kontrollitud kvaliteetse päevalilleõli, mida ostame sisse Venemaalt.

“Olivia päevalilleõli müümist alustasime Maxima ja Rimi kauplustes. Lähiajal on see õli saadaval ka teistes suuremates kaubanduskettides nagu Coop, Selver ja Prisma,” rääkis Ants Puusta.

Uus toode – grillisüüteõli

Painkülas hakati eestimaise rapsiõli baasil tootma ka grillisüüteõli. “Mitmed Eestis tehtud grillisüüteõlid sisaldavad arvestatavas koguses keemilisi aineid,  mis jätavad lihale ka vastava kõrvalmaitse. Scanola Balticu süüteõli sisaldab alkoholi vähesel määral, mis põleb süttimisel kiiresti ära, ning edasi põleb vaid puhas rapsiõli. Nii avanevad ettevõttele uued võimalused oma toodangu väärtustamiseks. Hea hinnangu on uuele süüteõlile juba andnud ka tunnustatud grillimeistrid. Ennekõike kiidavad nad kõrvalmaitse puudumist,” kinnitas Scanola Balticu  juhatuse liige                 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus