Painkülas hakatakse tootma laulmist stimuleerivat õli

Alates 1. aprillist hakkab aktsiaseltsi Baltic Scanola Painkülas paiknev rapsiõlitehas tootma uut sorti rapsiõli nimega “Laulupalsam”, mis peaks tootjate ja teadlaste uuringute tulemusena tugevdama lauljate häält ja mõjuma hästi selle tämbrile.

AS Baltic Scanolat ajendas  uus õli tootmisse juurutama  lähenev XXVI üldlaulupidu. Ettevõte on pidanud alati oluliseks aidata kaasa meie kultuurielu edendamisele ja nii otsustatigi hakata tootma lauluhäälele stimuleerivalt mõjuvat rapsiõli. Selleks sobivad rapsisordid valiti välja koostöös Eesti Taimekasvatuse Instituudi teadlastega.

Degustaatori ja eksperdina kutsus AS Baltic Scanola proovipartiid hindama mitmetes eluvaldkondades asjatundliku Vahur Kuke, kes on olnud juhtival tööl põllumajandusteaduste alal ning laulab ka meeskooris “Mehis”.

“Rapsiõli “Laulupalsam” võib kasutada toidulisandina, samuti mõjub see hästi, kui üks teelusikatäis tund aega enne laulmist sisse võtta. Lauluõli valmistamine on meil missioonitundeline tegevus, seepärast müüme seda kooridele soodushinnaga,” teatati õlitehasest. Esimese partiina valmib Painkülas sada pudelit “Laulupalsamit”.

Vooremaale teadolevalt on ostuhuvist ettevõttele juba teada andnud Jõgeva Kammerkoor, Torma valla segakoor “Sõbrahing” ja Palamuse segakoor Kuus Õuna.

“Oleks hea, kui tulevikus tuleks turule tervislik ja vitamiinirohke õlitoode, mis mõjuks hästi ka dirigentide vaimutegevusele,” märkis teenekas koorijuht Maret Oja.

“Tootearenduse käigus võivad teostuda mitmed ideed. Nii hakkame ehk tulevikus valmistama laulmist soodustavaid õlisid erinevatele häälerühmadele,” ütles Baltic Scanola juht Ants Puusta.

“Laulupalsami” tootmissevõtmine on tõestus Jõgevamaa ettevõtte innovaatilisusest ja nende tahtest panustada rahvakultuuri arengusse,” lisas laulu- ja tantsupeo Jõgevamaa kuraator Pille Tutt.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus